Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Etetni szeretném a kismadaraka...

Nyaljálplutóniumot kérdése:

Etetni szeretném a kismadarakat de folyamatosan oda mennek a galambok és meg eszik előlük a magokat. És szét rombolnak mindent! Mit lehetne tenni? Vagy mivel lehetne etetni a kismadarakat amit a galambok nem szeretnek?

Figyelt kérdés
Ha el is ilyesztem a galambokat akkor is egy 5 perc múlva vissza jönnek! És már ez nagyon idegesít!!

2018. dec. 22. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Válassz olyan etetőt, amit galamb nem tud használni, pl. függő etetők.
2018. dec. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már vettem minden féle etetőt de azok a *** galambok abból is ki eszik ja és szétszednek mindent
2018. dec. 22. 08:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha berácsozod az oldalát, akkor a galamb nem fér be.

Ha magas a nyílás, akkor függőleges rács, ha alacsony, akkor meg egy vízszintesen kifeszített, és kis szöggel rögzített drót is megteszi. Vagy éppen egy elhasított ág, mint itt:

[link]

2018. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

A galamb is éhes!Azért eszi meg a magot.Vagy szerinted ha a "kismadár" nem talál kaját, aki picike testű, akkor a jóval nagyobb testű galamb hogy fog a testének megfelelő mennyiségű kaját találni télen???

Az egyik állat ne éhezzen, a másik meg éhezzen? Vagy hogy is van ez?

Vagy miért sajnálsz pár szem magot a galamboktól?Gondolom balkáni gerlék.

Ha valaki védi az állatokat, akkor védje mindet!

Nincs káros és hasznos állat.Csak emberi megítélés van.

Ha azt nézzük, mi a káros állat, akkor az ember az.Ugyanis mindent elpusztít, tönkretesz maga körül.Istennek képzeli magát,még azt is meg akarja határozni, melyik madár egyen, és melyik haljon éhen.

Engem meg ez idegesít, felháborít, elszomorít kedves kérdező.Ez a fajta emberi gonoszság, lelketlenség.

Nekem egy hatalmas, oszlopon álló madáretetőm van kitéve, legalább 1 méterszer 1 méter az alapterülete.

Teszek bele marhafaggyút, meg darált faggyút gyúrok össze téli madármagokkal és dióval.Gombócokat formálok, hálóba teszem, felakasztom.

Vettem olyan magkeveréket, amiben 19féle mag van, kisebb-nagyobb szemű is.Kukorica, fekete napraforgó, borsó,köles és a többi.A nagyobbakat eszik a galambok, az aprót a kisebb madarak, verebek is, a faggyúst a cinkék.Almát is teszek ki mindennap.

Reggel ahogy feltöltöm az etetőt, már ott várnak.

A galambok úgy ismernek, hogy már kb.1 méterre közelembe jönnek.Nagyon kedves, aranyos kis madarak, nem tudom miért gyűlölöd?

Nekem nagyon jó látvány amikor vagy 50 veréb, 6-8 galamb, vagy 10 cinke, és még 2 féle énekesmadár/nem tudom pontosan mi/ott eszik békésen együtt!Senki sem zavar el senkit.Százszor okosabbak mint az ember.Aki meg elzavarja azt, aki neki nem tetszik.

2018. dec. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Mifelénk is iszonyú sok a galamb, és utálom őket. Viszont van sokféle kis madár is, amiket szívesen etetek. Lidl-ben vettem madáreleségeket, ill. műanyag etetőt, amit nem tudnak ezek a dögök használni.


A műanyag etető ilyen [link]


az eleség, amit szintén nem tudnak betámadni, az pedig hálós, felakasztható:

[link]

2018. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

# 4 Vegyél be valami nyugtatót bakker! :D

Miért ne lenne joga bárkinek is megválasztani, hogy mit akar etetni? Itt nem állatvédelemről van szó, hogy a 3.14csába keverted ezt ide?

Nálunk pl az imádott balkáni gerléid elijesztik a kisebb madarakat az etetőtől. Ezzel mit kezdeni nem tudok, mert nem bántom őket, de biztos, hogy nem is szoktatom ide azzal, hogy enni adok nekik. Erre jó az a madáretető, amiből ők nem tudnak enni.

2018. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

# 4

Ebben teljesen igazad van, hogy a galamb is éhes, de hát nem mindenkinek hobbija, hogy a világon lévő összes madarat etesse. Ennyi erővel etethetnénk a ragadozó madarakat is, pl. lelőtt gerlékkel mert kismadarakkal, mert a ragadozók is éhesek.

A madáretetés mindenképpen csak egy hobbi, a természet rendjébe való beavatkozás. Így most nem csak a legéletrevalóbban maradnak életben, hanem a gyengébbek is, és gyengébb utódokat fognak létrehozni.

Vannak, akiknek a hobbija csak a kicsi madarak etetésére terjed ki, azokat akarja nézegetni. Nem vagyunk egyformák. Én nem gondolom, hogy ezzel bármi gond lenne.

2018. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aki irta hogy a galambok is éhesek az igaz. De ezek a galambok sima városi galambok és nem pár szem magokt esznek hanem 1perc alatt fel zabálnak mindent
2018. dec. 22. 09:49
 9/11 A kérdező kommentje:

És köszönöm azokat a katonákat tetőket!

:)

2018. dec. 22. 09:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Dróthálós függő etető, cinkegolyó / cinkegolyó önetető, dióbél, madzagra felfűzött magvak + aszalt gyümölcsök, ághegyre tűzdelt alma. Ezek jó megoldások lehetnek. A dróthálós etetőknél figyelj arra, hogy mindenképpen lógjon, és ne legyen a közelben beülőág, amire a galambok rá tudnának ülni.

Amúgy a madártani egyesület honlapján (mme.hu) sokat olvashatsz a helyes madáretetésről és a galambproblémák helyes megoldási lehetőségeiről.

2018. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!