Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak tudnak hátrafelé...

A madarak tudnak hátrafelé repülni? Ha igen akkor miért nem csinálják?

Figyelt kérdés

2019. máj. 5. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te miért nem hátrafele sétálsz?

Könnyen megfordulnak, hülyeség lenne hátrafele repülniük, és nagyon könnyen belehalnának (nem vesznek észre egy akadályt, vagy ragadozót).

Amúgy csak a kolibri tud, de csak nagyon ritkán, mert nem praktikus.

2019. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Valamelyik tud, valamelyik nem. Amelyik tud, az csinálja is. Pl kolibri.

Valamelyik még előrefelé se tud repülni.

2019. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es, szerintem mondjuk a vércse is tud hátrafelé repülni, nyilván nem hosszútávon, hanem annyit, hogy korrigáljon, légáramlatoknak, szeleknek ellenálljon.
2019. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak a kolibri tud és ő csinálja is.
2019. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Na várjatok...

Szerintem a repülés az, amikor a levegőhöz képest előrefelé (vagy hátrafelé) elmozdul.


Na de a levegő az áramlik, tehát mi van akkor, ha a nagy erővel fújja előrefelé a madarat, de a madár mégis tökéletesen egy helyben marad?!

Akkor a levegőhöz képest hátrafelé repül, úgy értem, ha nem fújna a szél, akkor ugyanazokkal a mozdulatokkal simán tudnak hátrafelé is repülni!


Csak nem célja hátrafelé repülni, csak az egy helyben maradás. Gondolom ismeritek a vércséknek ezt a tipikus lebegését, amikor mindenféle széljárást korrigálnak. pl:

https://www.youtube.com/watch?v=7j6OsP7zL6w


Itt is van olyan szitu, amikor előrefelé fújná a szél, de hátrafelé korrigálva egy helyben marad.

2019. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagy mondok mást.

Pl hattyúk szállnak le a vízre. Jó, ők egyáltalán nem repülnek hátrafelé, de az utolsó métereken, hogy fékezzenek, hátrafelé csapkodnak.

Olyan, mint mikor a hajó úgy fékez, hogy fordítva forog a hajócsavar.

Először csak lefékezi a hajót, aztán megállítja, de ha tovább forog, akkor hátrafelé is képes menni.


Szóval ha egy hattyú tovább csapkodna hátrafelé, lehet, hogy tudna hátra is repülni! :D XD

2019. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2019. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Az általunk ismert fajok közül a kolibri az egyetlen, amelyik tud hátrafelé repülni, a linken meg el is lehet olvasni, hogy miért.
2019. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!