Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért bántja a hím hullámosom...

Miért bántja a hím hullámosom a tojót?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt velük semmi baj (2 hónapja vannak nálunk kB). Amikor elhoztuk őket a kereskedésből akkor ott azt mondták a hím 5 hónapos körül van a tojó pedig 3 körül. Minden rendben volt velük az elejétől kezdve. Együtt ültek, aludtak osszebujva, ettek, játszottak minden. De most ha a tojó játszik mondjuk a zölddel amit behoztunk nekik a hím oda megy és nagyon megcsípi, vagy ha az ujjamon, esetleg a fejemen sziesztázik épp akkor oda jön és elkergeti. Félek, mert nem szeretném hogy szét kelljen választani őket, egyenlőre nem durva, csak nem hagy nyugtot neki, nem akarom hogy a tojó magába forduljon ezért.

Ui.: elég nagy a kalitka 50*60*80-as, de amúgy sem ott vannak, csak éjszakára, napközben szabadon vannak a lakásba.



2019. máj. 18. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ellenkező neműek?
2019. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok képet feltolteni, mert nem engedi a kepfeltöltés,EU-s linket, de többen is mondták hogy azok :)
2019. máj. 18. 20:35
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Na így sikerült elvileg. Szóval igen, elméletileg ellenkező neműek

2019. máj. 18. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csőr fölött a viaszhártya kék akkor hím madárról van szó. A képen kéknek tűnik mindkettőnek.
2019. máj. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, viszont a második képen, az orrluk körül fehér, ami a tojóknak szokott lenni. Az ő nemere már több helyen is rákérdeztem, mindenki azt mondta tojó. De amúgy úgy olvastam, hogy hím a hímmel is jól kijon.
2019. máj. 19. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!