Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges a szúnyogirtás miatt?

Lehetséges a szúnyogirtás miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Évtizedek óta élek családi házban egy fecskefészekkel együtt, ahol vígan élnek/éltek régóta. Egyik napról a másikra az összes fióka elpusztult. Szerintetek lehetséges hogy a múlt heti állandó repülőről végzett szúnyog és rovar irtás ölhette meg őket közvetlen vagy közvetett módon?


A múlt heti kánikulát kizárom mert egy "lépcsőház" szerűségben éltek ahol háboríthatatlanul élhettek, és elég hűvös szokott bent lenni.


Bántani biztos senki nem bántotta őket, külsérelmi nyomaik nincsenek, se alultápláltságot nem láttam, a fészekkel sem történt semmi, viszont a fiókák szinte órára pontosan pusztultak el, ezért gondolok valami mérgezésre.


Azt már olvastam hogy közvetlen módon nem eshet bajuk a vegyszerektől, de arra hogy közvetetten "mérgezett" rovarokat esznek, nos erre nem találtam érdemi választ. Annyit illik tudni hogy Szegeden volt az eset, és nem a katasztrófavédelem, hanem az önkormányzat által másvalakik végezték el a szúnyogirtást, és lehet más kemikáliával dolgoztak ami rájuk nézve káros.


Minden érdemi választ előre is nagyon szépen köszönök!


2019. jún. 17. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Dühítő..Nálunk, Szolnokon, meg Gyöngyösön is megy a szúnyogírtás...Mindenhol panaszkodnak, hogy Miért van ennyi szúnyog??? Mert nincsenek fecskék...Most meg még őket is elpusztítják, akik maradtak...felháborító..
2019. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvben nem használhatnak olyan vegyszert, ami gerinces állatokra ártalmas. Ami meg közvetlenül nem árt, közvetve sem fog.

De sajnos ettől még bőven lehet mérgezés, csak nem feltétlenül a szúnyogirtóra gondolnék.

2019. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy pont Szeged az a hely ahol szelektív biológiai irtást végeznek ami csak a szúnyogok lárváira hat egy baktériumtörzs kipermetezése révén, még "irigykedtünk" is rátok, hogy ott legalább tesznek valami hasznosat. Természetesen ez nem zárja ki, hogy kémiai mérgeket is szórjanak mert a már kikelt szúnyogokra hatástalan ez a szer. Egyértelműen mérgezésre utal egy egész fészekalj egyidejű kipusztulása, ráadásul külsérelmi nyomok és éhezésre utaló jelek nélkül. Sajnos nem kizárt, hogy a kémiai szúnyogirtás áldozatai lettek. Gondolom már nem aktuális jelezni a madárvédelmi egyesület felé, ha igen talán érdemes volna.
2019. jún. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet.

Mert elég nagy számban fogyasztják a szúnyogokat.

Ilyenkor gondolkodom el, hogy vajon érdemes gyereket csinálni ebbe a világba? A mentalitás meg az irány miatt..

Kiírtják a fecskéket, naponta látom megosztva fb-on hogy itt-ott-amott leverték a fészket, mindenki mossa kezeit, ők nem tudnak semmiről..nem elég, hogy a-szintén általunk-elcseszett időjárás tizedeli őket, költőhelyeik nincsenek, mérgezik a rovarokat amiket ennének, várnak egyház felújításával egészen addig, amíg költenek a fecskék, aztán akkor hopp, rögtön elkezdik, és leverik a fészkeket.

Csodálkoznak, milyen rettenet sok szúnyog van, és kiírtják a maradék megmaradt 20%fecskét.

2019. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!