Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Varjakat be lehet tanítani...

Varjakat be lehet tanítani vadászatra mint a sólymokat?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vadászik. Viszont a legokosabb madarak egyike, tehát más trükköket be tud tanulni.
2008. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vadászatra csak ragadozó madarakat lehet betanítani, abból sem mindegyik fajtát.

A varjú (holló, csóka) a legintelligensebb hazai madarak egyike -ahogy előttem írták- de NET-ezni előbb megtanítod, mint vadászni.

2008. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
82%
szia! nekem volt egy dolmányos szürke varjúm, és szerintem belehet őket tanítani, vagy legalábbis nagyon gyorsan tanulnak és okosak. Nálunk az udvarban minden más állatot megtámadott ami betévedt, kiüldözte a galambokat, megtámadta őket, a macskámnak is nekiment, az idegen embereket is megkárrogta. Ha hívtam akkor visszajött. Véleményem szerint a varjúkat mindenre belehet tanítani, legalábbis mi betudtuk tanítani, ill. ha látott v.mit azt megjegyezte és utánozta.
2008. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és honnan szerezted azt a dolmányos varjút és én honnan tudnék beszerezni egyet?
2008. nov. 13. 20:44
 5/10 anonim válasza:
100%
sajnos nem tudom honnan lehet szerezni varjút, szerintem csak befogni lehet őket, de dolmányos varjút lehet hogy lehet v.hol kapni, mivel v.mivel nemesebb mint a "sima",(remélem azért nem mondok nagy butaságokat) amúgy nekünk onnan volt, hogy kergették ilyen kóbór kutyák, megsérült, megsajnáltuk és hazavittük, mert még kicsi volt, több mint 2 évig volt nálunk.
2008. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A varjú énekes madár, nem ragadozó. Ha mindenképpen valami olyat akarsz, ami támad, akkor sólyom, vagy ölyv.
2009. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de a sólyom és ölyv többszáz ezer ft-ba kerülnek és engedély is kell hozzájuk
2009. dec. 6. 10:46
 8/10 anonim válasza:
Házőrzésre beszélni tanítható vadászni nem ugyanis természetben nem vadászik csak fosztogat vagy dögevő tanítani csak úgy lehet fiókakorában kiveszed a fészekből 3 hetes korában és teteted ahogy nő el tanul tőled mindent (a szarka dolmányos varjú jobb e célra)
2010. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden madárra kell engedély és a védett madarakra pedig meg sem lehet szerezni, szóval tegyél le a varjútartásról.
2010. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A holló húsevő madár.
2010. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!