Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lehet ilyen pók errefelé?

Lehet ilyen pók errefelé?

Figyelt kérdés
Ma Szlovákiában az egyik ismerősünknél cseréltünk kanapét. (15 km a határtól). Mikor felállítottuk az élére a régi ülőgarnitúrát, egy feketeözvegy szerű pókot láttam. Söt, 2 volt ott. Az a tipikus nagy gömbölyű potroh, vékony hegyes lábak. Mintát nem láttam, talán egy kis karikafélét, de a hasát nem láttam, mert egyből lecsaptam. Lehetséges, hogy bevárandorolt valahonnan? Megnéztem a nezen hamis özvegyet, de ez kevésbé hasonlított rá. Kép nincs, kb 2,5-3 cm lehetett, kinézete olyan ,ahogy említettek. Milyen pók lehetett? Esetleg akkor "bevándorló"?
2019. júl. 26. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
@_____@
2019. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Faggyúpók volt, itt őshonosak.


Nagy faggyúpók, háromszöges faggyúpók pl.

A fekete özvegy illetve a hamis özvegy is faggyúpók (Steatoda) de ők csak Angliában élnek innen legközelebb.


Esetleg még lehetett törpepók, hasonló a kinézetük :)

2019. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm !
2019. júl. 27. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!