Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Másodszor tévedt be hozzám...

Másodszor tévedt be hozzám cselőpók egy hónapon belül. Van valami módszer elűzni őket hogy ne jöjjenek be a lakásba?

Figyelt kérdés

Én eddig nem féltem pókoktól, de ettől a plafonra ugrok. Az a baj, hogy épp a bejárattal szembeni udvarrész földes, mert a diófák alatt nem marad meg a fű, és gondolom ott tanyáznak. Másik kérdésem, hogy macskákat is megtud csípni, vagy őket védi a bundájuk? Azt olvastam, hogy a csípésük nagyon fájdalmas. Gyanítom, ha a cicám meglátja, tuti kikezd vele. Ma pl. pont az egyik cipőmbe készült bele mászni, ami jó húzás volt részéről, mert így kitudtam hajítani cipőstül. :-D

Most már nagyon elkezdtem pánikolni, hogy bárhol felbukkanhat, lábbeliben, ágyban... Mit csináljak?

Ráadásul most már jönnek a hűvös éjszakák, biztos számíthatok még a látogatásukra.


2019. okt. 1. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Magyarországon védett faj tehát nem lehet sok mindent csinálni ellene.


A házakba nem megy be télire hanem elvermeli magát az üregében.a macskát is megcsípi,ha piszkálja de nem halálos a csípése és ha egyszer már megcsite a macska nagyívben kerüli majd.

2019. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem is szándékoztam megölni, bár bevallom az első gondolatom az volt, hogy "véletlenül" ráejtek valamit, de szerencsére sokat segített azzal, hogy bemászott a cipőbe. Tehát ha bejönnek, akkor számíthatok rá, hogy ki is mennek?
2019. okt. 1. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Elöször is eszükbe sem jut "megcsípni", ugyanis zsákmánynak túl nagy vagy!

Másrészt benn legfeljebb a legyeket, szunyogokat fogják meg, mást nem tesznek.

Harmadszor ahogy bemennek, ugyanúgy ki is mennek, nem kell velük foglalkozni

2019. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem húzódnak a házakba mikor bejön a hideg idő. Én befőttes üvegbe terelem őket és elengedem a kertbe. Nem bántom.
2019. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Tök jó, ugye kérdező, hogy senki nem válaszol a kérdésedre.

Szúnyoghálót ajánlom, ahova csak lehet.

2019. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5. Igen! :-D

Használunk szúnyoghálót, de valahogy még is bejött. Nap közben sokszor ki-be mászkálunk, sokszor nyitva marad az ajtó, de majd odafigyelünk. Azért a többi válasz is hasznos volt, főleg az, hogy nem kell tartanom attól ,hogy beköltöznek.

2019. okt. 1. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyi minden nyitva van, akkor bizonyára van bent pár ezer poloska is. Taposs el egy párat, és a szag majd kiűzi a pókot is.
2019. okt. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem találkoztam még bent poloskával, de ha látok egyet, majd szétkenem az ajtó előtt :-D
2019. okt. 2. 10:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem találkoztál poloskával? Nekem van minden nap van 1473 az erkélyen. Valami másik földrészen élsz, vagy hogy van ez?
2019. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!