Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért ilyenek velem a méhek,...

Miért ilyenek velem a méhek, darazsak és a bogarak többsége?

Figyelt kérdés
Mindenkitől hallom hogy mennyire bosszantóak, és hogy támadnak. Én azt veszem észre gyerekkorom óta hogy velem nincs bajuk. Tehát rám szállnak, hadják hogy megsimogassam őket, ha esetleg fuldokolnak és kiveszem őket a folyadékból akkor sem bántanak. Próbálgatják a szárnyaikat, olyanok velem mint a szelíd kiskutya. A méheken és a darazsakon kívűl a többi bogár is rám szokott találni, pl 1 hónappal ezelőtt rám szállt egy imátkozó sáska bent a munkahelyemen, észre vettem, simogattam, és mint aki nem is fél. Ki vittem az udvarra leraktam, elindultam befelé...mire vissza értem a munka területemre (5 m re van az udvartól) addigra megint a vállamon csücsült.

2019. okt. 3. 00:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó tudni hogy nem csak én szedem ki a bogarakat a vízből.


Engem a méhek utálnak és énis őket,alergiás vagyok rájuk de azért megcsipnak mindíg.


A darazsak sohasem csíptak meg, ha rámszáltak se.


De a katicabogártól félek.nemtom miért.

2019. okt. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
De irigyellek bakker. Engem meg valamiért folyton támadnak. Durva darázs fóbiám van és meg is érzik ezt. Egy kígyótól nem félek annyira mint a darazsaktól..
2019. okt. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A darazsak éreznek valami kipárolgást az emberből,ezért támadnak valakit mást még nem.
2019. okt. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A méhekkel nincs bajom. Igaz, szúrnak, viszont nélkülük nemhogy megporzás és termés nem lenne, de kb. semmi említésre méltó növényzet nem maradna. A mezőgazdaság, és a túlélésünk szempontjából létfontosságúak.


A darage ellenben túl sok hasznot nem hajt, kárt viszont annál többet okoz, különösen a lódarazsak, akikkel a méhészeknek rendszeresen meggyűlik a bajuk. Az csak a kisebbik gond, hogy gyakran ok nélkül is támadnak, és piknikeken rendszeresen belepofátlankodnak a kajába, de pl. képesek tönkretenni a házak falainak belsejét is, ha odafészkelnek. Valahányszor beléjük botlok, kiirtom őket hamvasztóval. Undorító dögök, ki kellene irtani mindet!

2019. okt. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Darázsrasszista.
2019. okt. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik állat sem bánt, ha nem érzi magát fenyegetve! Azt bizony megcsípik aki hadonászik és el akarja erőszakosan terelni őket! Ha nyugodt maradsz, akkor ő sem bánt. Pláne a házi méh nem bánt, aki egy szúrás után meg is hal.
2019. okt. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Simogatod a bogarakat?
2019. okt. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, gyerekkoromban megnéztem hogy állják e a simogatást. És ha valaki fél tőllük, így mutatom meg hogy nincs mitől félnie.
2019. okt. 3. 07:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azért a darazsakat nem szoktam simogatni
2019. okt. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Nemtom, az hogy valaki simizi az ízeltlábúakat, nekem nem teljesen normális...
2019. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!