Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Normális, hogy a légy egyik...

Normális, hogy a légy egyik pillanatról a másikra kipurcan?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja a legyecske ott sétálgatott az asztalon vidáman. Aztán egyszer csak felborult és kinyiffant. Ez normális? Valami betegsége lehetett?

Még ha előtte húzza a lábát, lassú, öreg, vagy valami, akkor megértem, de egy teljesen átlagos legyecske volt. Semmi baja nem volt látszólag.

Jól jártam, mert úgyis le akartam csapni, így nem kellett hajkurászni.

Sokat van csukva az ablak. Arra gondolok, esetleg emiatt lehetett ez, állott a levegő vagy valami olyan anyag van a levegőben, ami a legyeknek nem jó.

Egy régebbi lakásban sose voltak döglött legyek, itt időnként előfordulnak "légytetemek", ami fura kicsit. Ha nincs is mindig nyitva az ablak, azért néha nyitva van, máshol se sokkal könnyebb kirepülni.


2019. okt. 3. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem,ez természetellenes.sötét erők munkálkodnak,vigyázz.
2019. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, szóval csak sétál a légy az asztalon, hogy tipti-ripti, aztán hirtelen egyszer csak nyekk. Csak érdekelne a legyeknek az ilyesfajta viselkedésének az oka.
2019. okt. 3. 13:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Áh, sosem értjük meg a rovarok bonyolult világát...
2019. okt. 6. 18:52
 4/8 A kérdező kommentje:

Tényleg fura, hogy a légy teljesen jól elvan, röpköd, aztán egyik pillanatról a másikra megdöglik. Ez miért van? Más élőlényeknél ez általában nem így szokott lenni. Mi baja lett hirtelen?

Ez most viccesre sikerült, de komolyan érdekelne, mitől pusztul el a légy.

2020. ápr. 20. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy átlagos házilégy 2-4 hétig él. Azt írtad, hogy egy hónapja költözött be hozzád, tehát ha nem az éhség vitte el, nagy eséllyel hosszú szakállal és ősz hajjal "borult fel".
2021. jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem emlékszem, hogyan volt ez 2019 nyarán. Lehet, az "egy hónapja" azt jelentette, egy hónappal azelőtt és azért így írtam, mert szeptember elején más lehet a helyzet a legyekkel, mint október elején, szerény elképzeléseim szerint.
2021. jún. 12. 11:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék gusztustalankodni.


Ezért csak annyit írok, hogy a legyeknek is vannak betegségei és élősködői…

máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7 Végre egy hasznos válasz, köszönöm!
máj. 6. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!