Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Sos! Hangyák a házban-rengeteg...

Sos! Hangyák a házban-rengeteg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még a szülői házban lakom, a párommal amíg nem tálalunk jobb lehetőségét. Anyukám javarészt az élettársánál lakik de többször jár ide haza is.

Anyukám virágmániás, nagyon sok virágot tart ebben a szobában, ami amúgyis elég zsúfolt. Úgy képzeljetek el, hogy az ablakpárkány tele van orchideával, az ablak előtt egy nagy virágtartó tele mindenféle virággal és körülötte a nagyobbak, virágcserépben a földön. A plafonról is lóg le néhány bokrosabb virág.

Kb egy hónapja pedig ültetett valami citromfákat, vagy mit.

Ma vettem észre, hogy ez a rész tele van hangyával! Bárhová nézek, bármelyik cserépre, mászkálnak rajta. A legtöbb ezekben a citromfás cserepekben van, a földjük tele van és a leveleik is. Emiatt arra gondolok, hogy amikor ültette őket valószínűleg volt a földben tojás és most kelhettek ki. Öltem meg már a környező szekrényről is és az ágyról is!

Borzasztó érzés, hogy ez itt benn van, ahol élek.

A földön nem láttam járatot, ahol felülhettek volna. Lehetséges hogy a nemrég ültetett földből keltek ki?

Mit tegyek, hogy hatásosan kiirtsam őket? Sprayes hangyaölő szer? Vagy a földből hogyan tűnnek el teljesen ? Persze valami olyan megoldás kell, amivel a virágai nem sérülnek mert akkor én szívok.

Köszönöm ha írtok tanácsot:((


2020. ápr. 30. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a citrusokat utálják. A citromfának pedig mindene citrom illatú.

Ha úgy gondolod, onnan jönnek, akkor a virágot át kéne ültetni. Uj cserepet és földet venni neki, a régit kidobni jó mesze a háztól. Gyökeréről is csapkodd le a régi földet. Le is öblitheted.Igy talán megszabadulsz a hangyáktól. Ezen kívül ki kell tenni hangyacsapdákat. Boltokban kapható kis fehér dobozkák elhordják belőle a mérget és mind kipusztul.

2020. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Párom hozott nemrég légy és hangyaölő sprayt, ez nem lesz hatásos? Ha éjjelre befújjuk a szobát?

2020. ápr. 30. 14:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azt nem ismerem. Akkor abból a növény területét fujjátok körbe, de a növényt ne érje. Én a hangyacsapdát ismerem, az tuti nagyon. Egyszer kiraktuk, sosem jöttek vissza a hangyák.
2020. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!