Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meg lehet állítani a rajzást?

Meg lehet állítani a rajzást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő méhész vagyok, jelenleg egy kaptárral,azt vettem észre hogy a kereteken bölcsőket kezdenek felhúzni a méhek. Meg lehet valahogy akadályozni, hogy kirajozzanak? Szeretném idén majd megosztani a családot,csak még nem készült el a kaptár.(pár nap és kész) Jelenleg leszedtem a bölcsőket, elméletileg egy idő után abbahagyják a bölcső építést, nem? Mondjuk egy két hónap múlva, ha kitartóan talávolítom el.. Vagy ha most megosztom a családot, akkor is abbamarad a rajzási készületek, nem? Mi lenne a pontos folyamata a megosztásnak, vagy mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Köszönöm előre is a segítséget.

2020. máj. 8. 12:25
 1/1 anonim válasza:

Több oka lehet a bölcső húzásnak:

* meg vannak szorulva: ugy érzik sokan vannak kis helyen ezért ki akarnak rajzani. Ekkor ha leszeded a bölcsőket, adsz nekik üres építendő keretet, rakodó esetén új fiókot, (de kozvetlen a fészek fölé, nem legfelülre) akkor lehet kesleltetni

* de az is lehet hogy öreg az anya és csak csendes anyavaltast akarnak. Bár ilyenkor nem tízesével húznak bölcsőt. Ekkor érdemes a legszebb 1 bölcsőt meghagyni a többit leszedni. (Hacsak nem ragaszkodsz ahhoz hogy veszel uj anyát és azt adod nekik)


Mindazonáltal igen bátor vagy, hogy nekiálltál minden segítség nélkül! Javaslom barátkozz össze a közeledben egy tapasztalt méhésszel, és járj el hozzá segíteni átnézni az ő családjait, és így szerezz tapasztalatokat. Nagyon jól jöhet, mert még évek után is lehetnek olyan esetek hogy jól jön ha fel tudsz hívni valakit egy gyors kérdéssel...


Sok sikert kívánok!

2020. máj. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!