Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A lepkéknek van ürülékük?

A lepkéknek van ürülékük?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

persze, ilyen apró fekete, inkább hígabb.

Minden rovarnak van ürüléke

2020. máj. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Illetve: minden élőlénynek van.

A növényeknek pl. a CO2.

2020. máj. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemegy, akkor ki is kell jönnie valaminek.
2020. máj. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 drfauna ***** válasza:
100%
Az éjjeli lepkéknek nem biztos, hogy van. Mert nekik ugye nincs szájszervük, ergo nem esznek, szóval pár napon belül éhenpusztulnak. Persze ez a természet rendje. De szerintem nekik nincs ürülékük. Volt két selyemlepkém, és miután elpusztultak, nem találtam egy árva kakit sem. Persze lehet, hogy volt, csak nem vettem észre, mert arra gondoltam, hogy a hernyókorukban elraktározottaknak ki kell jönniük. De aztán arra is gondoltam, hogy valószínűleg az mind kell az átalakulásukhoz lepkévé, és ahhoz a pár naphoz, amíg élnek és szaporodnak.
2020. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a lepkéknek van ürüléke, a kivételről meg írt már valaki.


Kedves kettes, majdnem minden élőlénynek van ürüléke, de a növények csak részben működnek úgy, amire utaltál.


Idézek innen:

[link]


"A növények folyamatosan, éjjel-nappal gázokat cserélnek. Nappal fotoszintetizálnak, azaz a napenergia segítségével a fejlődésükhöz szükséges szerves anyagokat (biomasszát) állítanak elő a levegőből kivont szén-dioxid és a talajból felvett víz (nedvesség) segítségével. A reakció eredményeként szénhidrátok (pl. szőlőcukor) képződik és oxigén szabadul fel. A napfény „begyűjtését” speciális pigmentsejtek végzik, amelyek közül a legfontosabb a klorofill (zöld színű).


A folyamat éjszaka (napfény hiányában) a fordított irányban játszódik le: ekkor a növény (az emberhez hasonlóan) szén-dioxidot lélegez ki, miközben a szerves anyagok elégetéséből nyer energiát. Ez az ún. respiráció (lélegzés). A fotoszintézis és a respiráció során lejátszódó O2-CO2 csere kvázi-egyensúlyban van, és az ún. gázcserenyílásokon keresztül zajlik.


A sejtlégzés során az O2 és a CO2 mellett más gázok is keletkeznek: pl. etén (füvek, gyümölcsfák), izoprén (lombhullatók), terpének (tűlevelűek). A virágos fajták pedig bonyolult illatanyagokat is kibocsátanak."

2020. máj. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lacus55 válasza:
51%
De kérlek, hogy ne feledkezzetek meg a lepkefingról sem!Érdekelne, arról mi a hozzászólók véleménye?
2020. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!