Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van itt olyan, akit szintén...

Van itt olyan, akit szintén érdekel a hangyák élete, megfigyelése, esetleg tapasztalt is e téren?

Figyelt kérdés
2020. jún. 20. 08:20
 1/1 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:

Nem vagyok nagy szaki, de gyerekkoromban sokat szórakoztam vele, hogy hernyókat, százlábúakat, szöcskéket meg hasonlókat betettem egy hangyabolyba és néztem ahogy kivégezték és elhurcolták szerencsétleneket :-)


Legfőbb tapasztalatom az volt ebből, hogy a közhiedelemmel ellentétben a sima fekete kerti hangyák agresszívabban vadásznak és védik területüket mint a vöröshangyák. Azonnal nagy tömegben megrohanják a zsákmányt és a nagyobb fajta hernyókkal is hamar végeztek.


Egyébként javaslom a formikáriumoknak(hangyafarmoknak) olvass utána, ha érdekel a téma.

2020. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!