Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A legyeknek tényleg ennyi...

A legyeknek tényleg ennyi eszük van, honnan ismerik ennyire a légycsapót?

Figyelt kérdés

Bejönnek a szobába, hiába csukom mindig az ajtókat. Itt röpködnek mászkálnak, a szemem majd ki verik. De ha a kezembeveszem a légycsapót mind eltűnik, nemhogy nem jönnek ide hogy agyoncsaphassam őket, de még el is bújnak.


Ti is tapasztaltátok már ezt?



2020. jún. 27. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
AZ idősebbek átadják tapasztalataikat a fiatalabb generációnak, így már képben vannak, hogy ha légycsapó van, akkor el kell bújni.
2020. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%

Alapvető életösztön. Ha a kezedet emeled fel akkor is menekülnek. Plusz a légycsapó vége nagyon vékony és rugalmas, így ha felemeled megmozgatod a levegőt, amit érzékel a légy és nyugalmasabb, biztonságosabb helyre repül. Ezért szoktuk a kezünkkel is elhessegetni. Szóval nem a légycsapó a lényeg, hanem a levegő mozgása.


Amúgy tényleg idegesítő, amikor körbe-körbe repülnek és állandóan nekimennek az ablaknak.

2020. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én még nem tapasztaltam ilyet. Nem hiszem, hogy magát a légycsapót felismernék, hisz nem túl intelligens állatok. Ahogy a második válaszíró is írta ez az ösztönei miatt van és nem feltétlenül kell hozzá légycsapó, elég a kezünk is.
2020. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb hogy elvannak pofátlanodva és még agresszívak is. Hiába hesegetem el kézzel, csak kerül egyet és száll is vissza rám. Ma reggel is arra ébredtem hogy összevissza vagyok csipkedve és tele a szoba léggyel. Mivel nagyon melegvolt csak egy alsó volt rajtam és a leg érzékenyebb részeken, a fenekemen, a combomon, a lábfejemen és a legrosszabb helyen a lábujjaimon és a kezemen a kisujjab külső felén ahol vékony a bőr.
2020. jún. 27. 13:33
 5/10 anonim válasza:
Az valószínűleg szúnyog volt, nem légy.
2020. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A házi légy nem csíp.
2020. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Akkor az nem légy
2020. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 Igaz, inkább harap. főleg ebben az esős párás időben akkorát tud hogy majd össze csinálom magam.
2020. jún. 29. 18:49
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
A házi légy nem csíp, nem is harap. Az csak “cuppogtat” ide-oda, főleg ha kap valami ehetőt de emberrel nem tud kezdeni semmit. Téged vagy szúnyogok csíptek össze (szerintem ez a legvalószínübb) vagy rosszabbik esetben böglyök: [link]
2020. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ilyenek csípnak. Ha esős párás idő van akkor a legjobban. De nem csak éjjel hanem nappal is.


[link]

2020. júl. 14. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!