Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miféle darázsfészek ez?

Miféle darázsfészek ez?

Figyelt kérdés
[URL= [link]
2020. júl. 23. 15:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
58%

Jobban megnéztem a képet. Látom, hogy a lépjük nem fészekben (mint egy fecskefészekben), hanem szabadon van. Így lyuk talán nincs is rajta. Körülötte betont látok, tehát kicsi a tűzveszély, mégis a Protekt mellett vagyok.

Ezek után azt ajánlom, hogy kérj valakit segítőnek. Sötétben spriccelj a PROTECT-ból egy keveset egy kompótos üvegbe és nyomban borítsd rá a fészekre. A társad pedig gyorsan egy darabka ronggyal vegye körül az üveg száját, nehogy rés keletkezzen, ahol kibújhatnak. FONTOS, HOGY NE FÉLJETEK TŐLÜK! Éjszaka alszanak, dermedtebbek, sokkal veszélytelenebbek, mint nappal. SEMMI ESETRE SE FUSSATOK EL TŐLÜK, mert nappal biztos, hogy utólérnek, éjszaka pedig fölösleges futni. Vészhelyzetben (nappal) inkább légy percekig mozdulatlan. Repkednek az arcod körül, de ha nem mozogsz, nem támadnak.

2020. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehetne lelocsolni benzinnel, aztán meggyújtani?

Vagy tényleg szakembert kéne hívni mielőtt a tulajt halálra marják a darazsak

2020. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
49%

Jajj istenem. Gondolom a kommentelők 80% a nagyvárosi panellakó. 😃 Egy vidéki legény nem tojja össze magát egy kis fészektől. 😃 Bár minnél előbb iktasd ki a fészket, mert ha sok lesz belőlük, az gáz.

Nekem tavaly a tokolásdeszkában volt darázsfészek. Nem lódarázs persze. Az a nagy német darázs.

Felhívtam a szakit 10 ezerért kijön megnézi mi a helyzet 20 ért megcsinálja. Mondom na maradjál csak otthon szépen. 😃 Úgyis közeledett a hideg. Néhány hét mulva eltűntek. :)

Viszont persze vannak helyzetek amikor tényleg szükséges szakember. :)

Azért kérdező legyél óvatos. Mert a Lódarázs a fészket az egész rajjal védi. Olyanok mint a Szovjetek voltak Sztálingrádnál. 😃

Sok sikert. Vadonban nem javasolt piszkálni őket. De a lakókörnyezetünkkel nem jó osztozkodni velük.

2020. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Rossz helyen van nagyon a darázsfészek?


Amúgy igen, Lódarázs... még erről a kevésbé jó minőségű képről is kivehető a darazsak mintája illetve a fészek is tipikus lódarázs.

Még kezdetleges fészek, csak az első szint készült el.

Aztán jön a második, harmadik, negyedik.... közben építik mellé az oldalfalat és ha kész az utolsó szint is akkor alul összehúzzák és csak egy bejárata lesz :)


Késő ősszel a hideg beállta előtt kirepül az összes, a hímek elpusztulnak, a leendő királnynők pedig korhadt fák alatt élik túl a telet.

Magyarul a fészek totál kiürül...

Brutál jól néz ki egy hosszában óvatosan felvágott lódarázs fészek díszként a szobában... mit meg nem adnék érte :D


Már vannak agancsaim, madártollaim, száraz növénytermések stb... de egy ilyen még nagyon jól jönne :D


Este fújd le őket, másnap meg vágd le a fészket és tedd ki asztaldísznek úgy hogy az a fele legyen alul ami most van a plafon felé... rohadt jól nézne ki.

2020. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Hát, igen, azt azért nem merem megvárni, hogy legyen fél méteres több száz egyeddel, mert a garázsomban van, és sokszor megyek oda.

Most is napközben elkezdtem a fészektől 1 méterre szegélyvágóval levágni a füvet, rövidnadrágban, pólóban, utána vettem észre a fészket. :D

Ezek szerint szerencsém volt.

De azt nem akarom megvárni, hogy tovább építsék, pedig nem vagyok egy nagy állatgyilkos, de ezeket sajnos ki fogom végezni.

2020. júl. 23. 20:24
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Főleg ha gyereked is van. Még egy is komoly belőle. De több. Viszont 50 darázsnál nincs több tán egy rajban. De 50 az felér 500 darázzsal. Likvidáld mielőbb.
2020. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
65%

Nem a fájdalom miatt mondom hogy öltözz vastagon,hanem mert ha erre allergiás vagy,akkor megszévod...nagyon megszívod!

Sőt,lehet hogy egyszer megcsíp,és semmi bajod nem lesz,és utánna megcsíp mégegy,akár évek múlva,akkor is lehet allergiás reakciód!

2020. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne fújj rájuk semmit! A lódarázs nem fog szarozni, baromi nagyot csíp. Ha meg akarsz halni oké, mert ennyi csípésbe bele is lehet. Ha élni szeretnél, akkor szakembert hívj!
2020. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Én nem panelgyerek vagyok, egy sima darázsfészket én is lefújok ESTE, de a lódarazsakkal nem b.szakodnék. Azok eleve támadnak, harciasabbak, plusz sokkal nagyobbat csípnek és nem tudom mennyien vannak, de ha egyszerre neked mennek, az nem vicces és valóban halálos lehet.
2020. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Azért azt ugye vágjátok, hogy a háziméhnek sokkal komolyabb mérge van mint a lódarázsnak? :)
2020. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!