Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A darazsak egyik napról a...

A darazsak egyik napról a másikra "elgyengültek" a melléképületben. Mi az oka?

Figyelt kérdés

Nem szeretem bántani az állatokat, ha nem muszáj, és van egy darázsfészek egy pici melléképületben, ahol folyamatosan építették a fészküket apró darazsak. Sose bántottak engem egyébként, bármikor is mentem a melléképületbe.


Ma pár órája esik az eső, nem tudom, ez is belejátszik-e, de ma ahogy a melléképületbe mentem, ahelyett, hogy a szokásos módon a fehér lárváikkal foglalatoskodtak volna, úgy viselkedtek most nappal, mint máskor éjszaka, tehát szinte mozdulatlanok voltak, sőt, ami újdonság: nem a fészkükön pihentek, hanem leesve a deszkára, földre, pókhálóba.


Óvatosan egy kis fadarabbal alányúltam egyikének másikának, és azt tapasztaltam, hogy életben vannak, de rettentően "bágyadtak", és épp csak megkapaszkodtak rajta, így arrébb, biztonságosabb helyre tudtam tenni őket.


Mi az oka? Lejárt az életciklusuk? Vagy az eső, áttételesen? (Továbbra is száraz a melléképület, bár alul vannak rések a deszkafalon.) Vagy egy másik élőlény megtámadta őket, pl egy pók?

Tegnapig vidáman fel alá mászkáltak a fészkükön, meg el-elreppentek. Ma meg "tetszhalottak".



2020. jún. 29. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen darazsak? Csinálj képet róluk, akkor többet lehet tudni.

De esetleg elödordulhat, valaki lepermezte öket?

2020. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akartam írni (köszi, hogy emlékeztetsz rá), hogy permetről nem tudok. Én nem permetezek, a szomszéd bár utalt rá, hogy néha, bizonyos esetben szokott, de nem tudok erről.


Tegyük fel, hogy nem permet. Akkor mi lehet vajon az oka?

Ettől függetlenül hasznos meglátást írtál, mert nem teljesen kizárt, hogy valaki permetezett.

2020. jún. 29. 19:41
 3/12 A kérdező kommentje:
Milyen darazsak? A fajtájuk? Nem valószínű, hogy lefotózom, majd meglátom. Apróbb fajta.
2020. jún. 29. 19:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kép nélkül nehéz bármit is mondani, mert rengeteg fajta van, és nem biztos, hogy tényleg darazsak, de így nem lehet beazonosítani öket.
2020. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az idő hidegre fordult azért gyengébbek.Meg az eső miatt is behúzódtak.
2020. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Lehet a hidegebb idő miatt is akár.
2020. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Előző, úgy érted: elgémberedtek a frontátvonulás, lehűlés miatt? Szóval lehet, hogy amint visszatér a nyár, magukhoz térnek?

Egyszerűen lepotyogtak szegénykék és csak "fetrengenek"... Sose láttam ilyen rajtuk, amióta elkezdték építeni ott a fészküket.

2020. jún. 29. 20:37
 8/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
86%

Én el tudom képzelni igen, bár azért ennyire lehet nem kéne rosszul viselniük.

Kiderül, majd írd meg holnap mi lett velük.

2020. jún. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Felélénkültek, ahogy ma láttam. Viszont tényleg eltűntek a fészkeikből a fehér pöttyök, amelyek elvileg lárvák. Egyik napról a másikra kikeltek volna a lárvák? Vagy hova tűntek?


Az pókhálóban ott volt ma is az egyik darázs, kiszabadítottam, láthatólag mozog még picit magától. Rátettem egy fűszálra, azon megkapaszkodott, aztán ki a szabadba.


Ezt is lefotóztam, meg a többit is, a fészkükkel együtt. Amint látható, már üresek, nincs fehér pötty benne egy sem.


A második fotón a pókhálóba esett egyik darázs.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. júl. 1. 19:14
 10/12 A kérdező kommentje:
Illetve most nézem, talán csak átalakultak a sűrű, tejfehér pöttyök amiatt, hogy talán 1-2 nap alatt átalakultak a lárvák, hiszen a fotóimat felnagyítva látszik némelyik "lyukban" valami "paca"m neg az első fotón lent egy halvány fehér hártya is.
2020. júl. 1. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!