Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Másnál is nagyon elszaporodtak...

Másnál is nagyon elszaporodtak a darazsak mostanában, vagy csak mi vagyunk ilyen szerencsések?

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk, vannak gyümölcsfáink és a kertben termelünk is zöldségeket, szóval nem meglepő a méhek, darazsak, lódarazsak jelenléte, azonban körülbelül egy hete tömegesen jelennek meg a kertben és a házban is a darazsak. Rendkívül agresszívak, sokat és sokszor csípnek, és éjjel is aktívak, nem csak nappal (mindennapi vendégek a konyhában és a fürdőben, elvétve lódarazsak is betévednek éjszakára). Anyámék nem hívnak rovarirtó szakembert, mert minek az, viszont a házi módszerek már nem érnek a dögök ellen semmit, az ember pedig nem állhat készenlétben a nap 24 órájában, légycsapóval a kezében...

Anya egyébként megnézte, hova fészkelhették be magukat, szerencsére sem a padláson, sem a házban nem talált fészket, de akkor mégis honnan jöhetnek? Illetve van bármi olyan módszer, amivel le lehetne redukálni a létszámukat (lehetőleg úgy, hogy ne marjanak agyon minket)? Mert a rovarírtó nem használ semmit, csak felbőszíti őket, a légycsapó meg olyan, hogyha nem találom el elsőre, akkor nem úszom meg csípések nélkül...

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 4. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is voltak, egy lyukba a földön belefújtunk egy kis darázs irtó valami aztán kész
2020. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak tavaly előtt nyáron,szinte mindenhol. A házba is bejutottak. Nálunk a padláson volt fészkük és bejutottak a kis réseken a plafonon át. De biztos rágtak is.

Nem használt semmi ellenük csak az hogy a fészket eltávolítottuk,illetve minden kis rést befedtünk,újravakoltunk.

Azóta 2 éve semmi.

2020. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem paranoia, de akkor nem. Idén nagyon sok darázs van nálunk is. Nem tudunk úgy kiülni a teraszra, hogy ne jelenjenek meg legalább öten. Körbejártuk a kertet, nem találtunk fészket.


Én vettem darázsirtót, aztán fújok ha jön. Mást nem tudsz tenni. Tegnap csak a teraszon 8-at fújtam és csaptam le, mert a kutya vizét is támadták folyamatosan.

2020. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2020. aug. 5. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!