Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meddig él egy bogár?

Meddig él egy bogár?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi h altalanossagban meddig él egy bogár, pók, szunyog? Nem a különleges szélsőségek gondolok h pl. Tiszavirág 1 napot.

2020. aug. 10. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen bogár függő. A szarvasbogár pl. 5 évig él lárva formában, kifejlett formában pedig csak 4 hétig. A cserebogár 3 évig fejlődik, utána ő is csak nagyjából egy hónapig van életben kifejlett imágóként.
2020. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

A bogár nem összetévesztendő a rovar kifejezéssel.

Tudod minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. ;)

2020. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Kérész (Tiszavirág) se 1 napot él. Lárva állapotban 3 évig fejlődik a víz alatt.
2020. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Kaszáspókok amúgy 1-3 évig él.

Szóval a kérdésedre válaszolva, nagyjából 1 hónaptól 5 évig is élhet egy rovaregyed.

2020. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A pók nem rovar.

Amúgy a nagy termetű madárpókok nőstényei 25 évet is élhetnek.

2020. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves kotoszkodos 2!

Szandekosan így írtam és nem izeltlabuakat, rovarokat.stb Hogy egyértelmű legyen mire gondolok. Imádom, ha valaki nem a kérdésre válaszol és butasaggal ervelve kioktatja a kérdezőt... Nem is ítélem meg hasznosnak, csak a pontjaidat húzod lefelé... Megeri ?!

2020. aug. 10. 18:49
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1,3,4,5 Nagyon szépen köszönöm a valaszaitokat! Kedves 5!Neked külön is szeretném megköszönni, hogy kialltal mellettem és még érdekeset is válaszoltál. Mindenkit hasznosnak ítéltem!

További szép napot kívánok Mindenkinek!

2020. aug. 10. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!