Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meg tudnátok mondani, hogy ez...

Meg tudnátok mondani, hogy ez micsoda? Kint ült a terasz korlátján és behoztam nehogy elpusztuljon, nem tudtam, hogy díszállat-e vagy kinti.

Figyelt kérdés

A közelben nincs se park, se erdő, se mező, se semmi ilyesmi innen gondoltam, hogy valami szöcske(?) vagy sáska(?) szerű háziállat(?) vagy valamelyik rovarevő egzotikus eledele.


Ha meg is van, hogy micsoda mi lenne neki a legjobb, mit csinálhatok vele?

Ha meg tarthatom valamilyen módon megtartom, ha nem elengedjem távolabb? Pár óra múlva megyek kutyát sétáltatni és elengedem, ha oda kint életben marad vagy ott neki jobb.



#szöcske #Sáska? #Tücsök?
2020. szept. 26. 13:42
 1/10 A kérdező kommentje:
2020. szept. 26. 13:45
 2/10 Andante94 válasza:
100%

Szia! Szerintem ő lesz az:

Aki egy zöld lombszöcske


[link]

2020. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán egy Zöld lombszöcske (Tettigonia viridissima).
2020. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem elengedheted. Ez valószínű nem egy háziállatként tartott egyed, csak valahogy odakeveredett. lehet hogy megeszi a béka, de életben tud maradni, mint minden más szöcskefaj
2020. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem lesz gond, ha kiviszem és elengedem?

4 fok van kint jelenleg ezért is hoztam be, itt ennyire hideg az a hideg van. Nem nagyon mozgott ><

2020. szept. 26. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
szöcske, engedd szabadon
2020. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Szöcske, de nem lombszöcske, hanem valamelyik repülőszöcske (Phaneroptera sp.), itthon két fajuk él, de erről a képről szerintem nem lehet megállapítani, hogy ez melyik. De az biztos, hogy hazai faj, nyugodtan el lehet engedni, ahogy a többiek is írták.
2020. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ki kiengedem. :)
2020. szept. 26. 15:46
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Valamilyen szöcske. A pontos nevét nem tudom, de a tyúkjaink nagyon szeretik... :D

Nem háziállat.

2020. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rövid csápja van és háztetőszerűen simuló szárnya. Inkább sáska.


Ezt olvasd el:


[link]

2020. szept. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!