Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta pók lehet a...

Milyen fajta pók lehet a képeken? Nem találom sehol, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A lenti képeken látható nagyobb méretű pókok tévednek be hozzánk időről időre, de nem találom sehol, hogy milyen fajta lehet. Csíp, vagy csak ijeszteget?

kb.5-7cm nagyra nőnek, főként este aktívak, gyorsak és nem félősek.

Helyileg Bajorország déli részén találkozom velük, de gondolom nem csak itt őshonosak.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

vagy

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2020. okt. 1. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, de szerintem a legjobb amit tehetsz hogy felgyújtod a házad!

Ilyen pókokat még nem láttam élőben.

2020. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem varacskos görénypók. Csak az Antarktiszon honos, de a nagyobb viharos egészen idáig sodorhatják.
2020. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

"főként este aktívak, gyorsak és nem félősek"

És te még mindig ott tudsz lakni? :D

Egyébként farkaspókra tippelek.

2020. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy farkaspók, bár ez nem csíkos és mintha a potroha is kisebb lenne.. De ettől még lehet az, nem vagyok szakértő.

Köszönöm a választ!

U.i.: egyszer már költöztem, de ezek mindenütt ott vannak! :D

A maga nemében gyönyörű állatok, de a lakásban nem szívesen látott vendégek. Főleg nem hajnal 2-kor félálomban! :D

2020. okt. 1. 13:45
 5/9 anonim válasza:
Nálunk tegnap pont ,,beugrott" egy ilyen pók a homokozóba a gyerek mellé, majd frászt kaptam.(felülről a 3. kép) Nem tudom ezek ,,veszélyesek" e de tuti elmennék világgá, ha a lakásba találnék egy ilyet, ha ezek nálad készült képek biztos költöznék, vagy írtanám, összefogdostatnám őket valakivel..De, hogy nem tudnék aludni míg ők ott vannak az tuti:D
2020. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát ez nagyon beteg, hogy tudsz így élni ott, én azt hittem, ausztrál vadászpók
2020. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg nagy zugpók (Eratigena atrica)? [link]
2020. okt. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem annyira a nagy zugpók,mint inkább a A házi zugpók (Tegenaria domestica) lehet. Köszönöm a segítséget, általad sikerült rábukkanni. Még most sem vagyok egészen biztos benne, de nagyon valószínű, hogy ez az. A réti zugpókra is hasonlít, de a házi lesz talán a befutó. Megnyugtató, hogy nem veszélyes a harapásuk. Az már kevésé, hogy akár 7 évig is elélhet a házban. Ultrahangos rovarriasztóval próbálkozok ellenük. Eddig bevált, de lehet, hogy csak épp másfelé van dolguk.
2020. okt. 3. 00:34
 9/9 anonim ***** válasza:
#1 Az biztos
2020. okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!