Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Rengeteg poloska van a házban,...

Rengeteg poloska van a házban, hogy lehetne őket távol tartani?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteg poloska van a házban, főleg az elmúlt egy hétben kezdett megnövekedni a számuk.

Kertes házban lakunk egy erdős rész mellett, gondolom ez is hozzásegít ehhez.

Sajnos még nem tudtunk rájönni hogy hol jöhetnek be, de addig is, arra lennék kíváncsi hogy van e valami házi praktika esetleg amivel távol lehetne őket tartani mert őrület mennyire sok van :D Ma vagy 9-10 biztosan ki lett téve.



2020. dec. 30. 01:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Illetve tegnap mostmár :D
2020. dec. 30. 01:17
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ne csak kirakd a házból, hanem öld is meg őket. Annál kevesebb fog visszajönni!
2020. dec. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bakancsos hátmasszázst nekik! Magyarországon a poloskának nincs természetes ellensége jelenleg, még jót is teszel ha legyilkolod mindet amit találsz, különben áttelelnek és jövőre mégtöbb lesz. Nálunk bepréselik magukat a szúnyogháló és az ablakkeret közötti mini résen, a gyengébb hálót meg kirágják. Semmit nem lehet ellenük tenni, csak utólag elfogni és kinyiffantani ha már bejutott. Valami kis rést mindig találnak, ahol be tudnak jönni, akármit csinálsz.
2020. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=kHX-tGDvilw


Én valami hasonló csapdát javaslok. Már raktam ki ilyet régebben is, csak nem fénnyel, hanem cukros vízzel, de úgy is működött.

Illetve csináltam langyos víz + ecet + szódabikarbóna keveréket egy szórófejes üvegbe. Azt sem bírják, bár nem halnak bele sajnos.


Ha viszont nincs kedved kotyvasztani, lehet kapni poloskairtó spray-t:

[link]

2020. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is inkább a megölésüket preferálom jobban, osztálytársam viszont teljes poloska védő, az osztályban mindig ő az aki ha a többiek ki akarnak nyírni egy példányt rögtön a védelmére kel a kis polinak :D
2020. dec. 30. 18:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A poloska kártevő. Ha az osztálytársad ha csak nem pacifista, akkor hülyeséget csinál.
2020. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én sem értem teljesen :D
2020. dec. 30. 21:54
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán lesz természetes ellensége! Ősszel olvastam róla, hogy az olaszok valahonnan behurcoltak (betelepítettek?) egy Európában eddig ismeretlen fürkészdarázs fajt, mely a petéit szinte kizárólagosan a poloskába rakja. Idő kérdése, de nálunk is meg fog jelenni. Bár 4egy új faj honosodása veszélyes is lehet!
2020. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok:

Megtaláltam a leírást! szamuráj darázs az illető neve.

[link]

2020. dec. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, erről már én is hallotam, kíváncsi leszek az eredményre:D
2020. dec. 31. 16:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!