Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Rengeteg poloska van a házban,...

Rengeteg poloska van a házban, hogy lehetne őket távol tartani?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteg poloska van a házban, főleg az elmúlt egy hétben kezdett megnövekedni a számuk.

Kertes házban lakunk egy erdős rész mellett, gondolom ez is hozzásegít ehhez.

Sajnos még nem tudtunk rájönni hogy hol jöhetnek be, de addig is, arra lennék kíváncsi hogy van e valami házi praktika esetleg amivel távol lehetne őket tartani mert őrület mennyire sok van :D Ma vagy 9-10 biztosan ki lett téve.



2020. dec. 30. 01:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

De miért tart vissza a poloska kinyírásától, hogy az osztálytársad állatvédő? Nálatok lakik, vagy mi?


Ismerősöméknél napi többszáz! poloska bújt elő tavaly egész télen, gondolom, idén se jobb a helyzet. Ők egy vékony hálót feszítettek a plafon alá, mivel a padlás felől jöttek a dögök. Legalább azt megakadályozták, hogy a fejükre potyogjanak. Most azt tervezik, hogy álmennyezetet csinálnak. Ha nem tudod, hol jönnek be, akkor persze nehezebb.

Egyébként porszívóval is össze lehet szedni őket, csak utána ajánlatos a porzsákot kimosni.

2020. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A napokban elkezdtük mi is inkább kinyírni őket, de alapból sem miatta csináltam úgy. Ezt csak érdekesség képpen emeltem ki😀
2021. jan. 1. 16:19
 13/15 anonim válasza:

Kézi lángszóró vagy napalm tank

Viccet férretéve

Ne nyisd ki azokat az ablakokat amelyen nincs szunyógháló

A szellözőt nézd át alaposan mert lehet onnan jönnek oda is szunyógháló szintén de ha lehet permetszer a házba ezt viccen kivül mondom mert nálam bevált szét permeteztem a házat azt 4 nap alatt nem láttam őket

2021. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

3-nak: A széttaposás nem a legjobb módszer, mivel a bűzét kiereszti és ott is marad napokra. A szúnyoghálót meg hasonlókat a poloskák nem tudják szétrágni, mert nincs rágó szájszervük, csak szipókájuk, amivel csak a növények nedveit tudják szívogatni.

A porszívó valóban jó megoldás.

2021. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Juliusz48 ***** válasza:
Nálunk bevált a Protect rovarirtó permet. A mindenféle mászó rovar ellenit használjuk, ennek a tetején egyébként mutatják a poloskát is külön. Nagyjából 3 hetenként lespriccelem a nyílászárók kereteit szeptembertől, mikor látom a falon, hogy gyülekeznek, az ajtón lévő szétnyíló mágneses szúnyoghálót is be szoktam fújni középen a mágneseknél is. Persze egy egy bemászik, de általában később az is elpusztul mert hozzá ért a vegyszerhez.
2023. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!