Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókrajongók! Van olyan lehetős...

Pókrajongók! Van olyan lehetőség, hogy pókokat vehet az ember a kezébe valahol?

Figyelt kérdés

Arachnophobia-s vagyok és elvileg a félelem leküzdhető lassan a szembesítéssel.


Nyilván csak fokozatosan. De ha esetleg (egy pszichológus vezetésével) eljutnék olyan szintre, akkor megpróbálhatnék valahol egy tarantulát a kezembe venni?


Pl állatkertekben szokott ilyen lenni?

Mit ajánlotok?



2021. jan. 10. 23:03
 1/5 anonim válasza:
70%
Hát figyelj, nálunk a pincében van egy néhány szép példány, kedves állatok amúgy ha akarod itt fogdoshatod őket csak ne nyírd ki őket lehetőleg. Meg persze egy kevés bor is van a pincébe ha esetleg az is kéne úgyhogy gondold át. Sok szerencsét!
2021. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez így igaz, én is ilyen voltam . Kell egy pont, mikor már olyan erős a rettegés, undor hogy azt érzed nem vagy ura semminek. Aztán a következő pillanatban, mint mikor lecsapódik a biztosíték. Elszáll minden. Többet nem félsz.minden mindegy lesz. Szerintem ez kontrollált állapotban nem működik. Ugyanis megkönnyítik a dolgot, megsajnál a doki. Stb. Nem esel át. Úgymond. Rá kell jönnie az agyadnak, hogy mi reális, mi nem. De mivel vannak pici, és halálos pókok, ezért a fobia nem beteg dolog. Amúgy. Teljesen normális. Csak annyit kell gyógyulni,. Hogy a magyar pókok nem halálosak. :-)
2021. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a pókok nem is szeretik, ha kézbe veszik őket, nekem egy van, amelyiket kézbe lehet venni, de ő sem rajong érte. Illetve, sérülékenyek is. Ha egy méterről leejted, simán elpusztul. Emellett nemcsak a marása veszélyes, hanem irritáló szőrei vannak, amik csalánkiütést okoznak.

Az enyém SOHA nem mart, meg se próbált, inkább menekül, de mi van, ha mégis megmar téged? Nagy bajod nem lenne belőle, KIVÉVE, ha allergiás vagy, de azt ugye nem tudhatjuk előre, amíg ki nem próbálod. Ha mégis mar a pók, és te allergiás vagy, akkor mi lesz?

Ettől függetlenül, és inkább a pókjaimat félteném ebben a helyzetben, rájuk veszélyesebb, hogy pl. önkéntelenül eldobod szerencsétlent.

2021. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az xxl tarantula nevű vándor pók kiállítás ott kézbe lehet venni őket! Keres rá a Face bookjára hogy most éppen hol sátoroznak hátha egyszer feléd is jönnek!
2021. aug. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
Tarantula az mérgező te észlény! Grarulálok, hogy mérgező pókot akarsz a kezedbe venni
2021. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!