Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen bogár? Valamilyen tetű?

Ez milyen bogár? Valamilyen tetű?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Már 1-2 hete olyan érzésem van, mintha valami mászkálna a ruha alatt a bőrömön, de hiába nézem meg, nem látok semmit. A fejbőröm is viszket, pedig kétnaponta mosom. Kerestem benne serkéket, vagy tetűt, de nem láttam semmit. Régen voltam már tetves, szóval tudom, hogy hogyan néz ki egy felnőtt tetű. Az picit nagyobb, átlátszó, nem teljesen hasonlít erre a bogárra. Vagyis csak reménykedek nem tetű.. Ma 2x is már találkoztam ezzel a bogárral, a képernyőmön mászkált és gyorsan lefotóztam. Nem lehet összenyomni bőrrel, körömmel pattant egyet. Tényleg olyan, mint egy pontocska, nagyon apró, nem ugrik, csak mászkált az ujjamon. Valakinek van ötlete? Lehet egyébként köze a macskához? Azóta vettem észre ezt a ruha alatti viszketést, amióta többször is behoztam a macskám, de tuti nem bolha ez a bogár.

Előre is köszi a segítséget!


2021. febr. 11. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Lehet ágyipoloska is. Ha apró vércseppeket találsz az ágyneműdön, biztosan.Hívjál szakembert, mert házi módszerrel nem tudod kiirtani.Viharsebesen szaporodnak.
2021. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem ez? [link]
2021. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sz*r a kép sajna...


Vagy Ágyi poloska "gyerek" vagy valamilyen Fürgetetű.

De a fürgetetvek nagyon puhák, épp, hogy hozzáérsz már annyi is neki, Te pedig azt írtad, hogy nehéz összenyomni...


Keress egy példányt és nagyítóval nézd meg és hasonlítsd össze ezzel a két képpel:


Ágyi poloska:

[link]


Fürgetetű:

[link]


A fürgetetű szárnyait ne nézd, nem mindig és nem mindegyiknek van.

A fej alakját, a lábak hosszát nézd.


Mellesleg ha ágyi poloska "lárva" akkor ha összenyomod hagynia kell kis vérfoltot az ujjadon.

2021. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos nem nagyon hasonlít egyikre sem..

Persze, hogy szar a kép, mivel gyorsan le akartam kapni telefonnal, csoda, hogy egyáltalán ilyen képet is sikerült lőnöm, mert akkora, mint a “pont” írásjel a képernyőn. Amúgy pont a monitoromon mászkált egy, lehet, hogy egyébként a tüzelő fával jöttek be? Bár akkor nincs sok köze a viszketéshez.

2021. febr. 14. 09:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, körömmel tudtam csak összenyomni, ha az ujjammal szorítottam, akkor mászkált tovább. Nem vettem észre semmilyen vérfoltot, se más nedvet, csak leszakadt 1-2 lába.
2021. febr. 14. 09:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem madártetű atka.

Van madarad, tyúkod, legfelső emeleten laksz és a padláson galambok laknak?

2021. febr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a macskára másznak, miközben a tyúkólban egerészik.
2021. febr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem ő lesz az, képek alapján nagyon-nagyon hasonlít rá. Kertes házban élünk, de a hátsó udvarban vannak tyúkjaink, valószínűleg onnét szedi össze őket. A cicának és nekem lehet bajom tőle? Hogyan védekezzek ellene?
2021. febr. 17. 04:35
 9/9 anonim válasza:
Óvantag, azaz telikullancs?
2021. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!