Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lepke február 26-án? Nóóórmális?

Lepke február 26-án? Nóóórmális?

Figyelt kérdés

Alig hittem a szememnek, annyira szürreális volt. Igaz, ma a mi térségünkben dőlt meg a napi országos melegrekord, de repkedő lepkét még nem láttam februárban. Még március, április se egy lepkés hónap. Mi jöhet még? 3 éve március elsején hó és -22 fok volt.

[link]


2021. febr. 26. 22:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Te nem örülsz annak,hogy jön a jó idő?
2021. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Poloskám és katicám van "nekem" is párezer. 😂 Azért köszi! 👍
2021. febr. 26. 22:42
 13/21 A kérdező kommentje:
Természetesen örülök a jó időnek, mert nálam jobban senki nem gyűlöli a hideget és a havat, de azt se szeretném, ha 20 év múlva karácsonykor a szúnyogokat kellene irtani. Nincs kizárva, hogy az én életemben lesz még ilyen.
2021. febr. 26. 22:50
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
#10: Jók lesznek azok a fülemülék feketerigóknak is...
2021. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ébred a természet. Ők a hőmérsékletet érzékelik, nem az alapján bukkannak elő, hogy milyen hónap van. Már látni lehet méheket, darazsakat, legyeket és bizony lepkéket is. Sajnos nekem volt "szerencsém" decemberben és januárban is látni méhet és lepkét is. Ez van, ha már az időjárás sem a régi.
2021. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
Imádom a tavaszt és a nyarat, de a rovaroktól hányingerem van. A pillangók még elmennek, de tegnap fújtam le egy szép nagy szúnyogot a szobámban. Egyre több pókot is látok, ami viszont tényleg a halálom, mert rettegek tőlük. Hát ez van, nincs mit tenni. :/
2021. febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Grimfox ***** válasza:
100%
Még januárban, az egyik kisebb havas időszak utáni olvadáskor rókalepkét láttam. Amint kicsit melegebb lett, meg sütött a nap, kikelt a bábból, amiben áttelelt.
2021. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
14. Hú, hallod, közben eszembe jutott, hogy nem fülemüle lesz az. Most rákerestem a fekete origó hangjára, de az se. Ilyen nagyon gyorsan felfutó hang az eleje, és utána meg egy egyszerű rövid hang lejjebb, és ez többször egymás után. Ez milyen madár?
2021. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Egész évben vannak lepkék, nyilván időszakonként változik, hogy milyen és mennyi faj. Télen kevesebb, de akad bőven akkor is.

A téliaraszolók egy része kifejezetten a fagyok után bújik ki a bábból és repül nagyjából december végéig, a tavasziaraszolók sokszor már januárban kikelnek és megindulnak és van sok áttelelő éjjeli és nappali faj is.

A nappali pávaszem (és a rókalepkék, citromlepke, csőröslepke és még pár másik nappali faj) is lepkeként telel, enyhébb időben előjönnek napozni (és táplálkozni) akár már januárban is.

Emellett rengeteg más rovar is van, ami imágóként telel és ugyanígy előbújnak enyhébb időben.

2021. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam lepkét, nem egyet:)

Szerintem azért, mert hamarabb tavaszodik

Nállunk január elején kinyílt a hóvirág, február közepe felé meg már lehervadt teljesen

2021. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!