Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Sáskatartással kapcsolatos...

Sáskatartással kapcsolatos szakértők?

Figyelt kérdés

Így kezdésképpen leszögezném, hogy nem vagyok kíváncsi arra a válaszra, hogy "Dehát az imádkozó sáska védett állat, nem?", ugyanis nagyon sokan például azzal etetik a hüllőjüket is, én pedig úgy mond eleségsáskát vásárolnék, csak kedvencként tartva. Itt is volnának a kérdéseim:

-Talajzat. Olvastam, hogy a sáskák igen érzékenyek a nedvességre, így mindenképpen száraztalajzatra lesz szüksége. És a kérdésem, hogy mire kell gondolni ezalatt? Homok? Föld? Vagy esetleg faháncs?

-Élettartam. Egy ilyen jószág körülbelül meddig él? Tehát azt tudom hogy természetben tél körül elpusztul, de ha bennt tartjuk lakásban, változik ez?

-Etetés, itatás. Vannak ugyebár a húsevő sáskafajok, és a növényevőek. Azt tudom, hogy a növényevő sáskáknak nem kell vizet berakni, mert a gyümölcsökből szűrik ki a nedvet. Ez a ragadozó sáskáknál is így van? Úgy értem... Kizárólag húst esznek, vagy megeszik a gyümölcsöt is?

-Az etetéssel kapcsolatban még annyit, hogy náluk mennyire kell odafigyelni a változatos etetésre? A tücsök mellett mást is kell adni nekik, vagy elég a cirip is? Ha a változatos étrendre figyelni kell náluk, a kis rovarok mellett megeszi a kukacokat, férgeket is? Kb. hányszor kell etetni hetente?

-A takarítás. Mennyi időközönként szükséges a takarításuk?

-Lakberendezősdi. Olvastam, hogy a vedlés miatt sok gallyra van szükségük, ezzel tisztában vagyok. De azzal nem, hogy a növényeket mennyire lehet túlzásba vinni? :)

Az eddig világos, hogy ha túl sok a növény, a préda könnyebben elrejtőzik, de mennyire kell ezt figyelembe venni? Azért lehet neki betenni több növényt is? :I


Előre is köszönök minden választ! :)



#sáska #Mantis #rovartartás #sáskatartás #preyingmantis
2021. márc. 10. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs tapasztalatom sajnos a sáska tartásban. De szeretnélek arra bíztatni, hogy prédasáska mellett én tartanék díszállatnak is sáskát. Gyönyörű fajtái vannak és viszonylag könnyen beszerezhetőek akár postán is!

Zsákmányállatnak a pókos koromban tücsköket tenyésztettem. Sokkal igénytelenebb, egyszerűbb, gyorsabb a szaporítàsa. Mindenesetre sok sikert a projekthez! :-)

2021. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Naná, még szép hogy díszállatnak tartom! Tudom, furcsa lehet, de kisebb koromban gyakran fordultak meg sáskák a hálószobámban, és mindig elneveztem őket! Perszee, nem fogadtam be őket, csak elneveztem őket! :)
2021. márc. 10. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:

"Vannak ugyebár a húsevő sáskafajok"


Igen, ezeket a sáskákat úgy hívják, hogy szöcskék :D


A sáskák növényevők, a szöcskék a ragadozók.

Az imádkozó sáska nem sáska, csak valamiért annak nevezték el.

(Ő a fogólábúak rendjébe tartozik).


Szóval először is tisztázzuk, hogy mit is akarsz?

Sáskát, szöcskét vagy valamilyen fogólábút (Mantist)?


Csak mert a 3 tartása igen csak különböző tud lenni.

2021. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ájtatos manót. Oda van írva hogy mantis. Valószínű a kérdező is tisztában van vele, meg szerintem te is. (Minek kell tenni itt a nehéz felfogásút?)
2021. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"én pedig úgy mond eleségsáskát vásárolnék, csak kedvencként tartva."


Az eleségsáska nem ájtatós manó, hanem 100 forintos Vándorsáska pl.

Egy trópusi mantis darabja 10e ft.


Szóval totál nem tiszta, hogy mit akar a kérdező.

2021. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké... Imáskozó sáska lett volna. De idővel változtak a véleményeim, így botsáska lesz, a kérdéseket ahhoz viszonyítsátok... Azt pedig tudom hogy az imádkozó sáska nem eleség rovar, de egy ismerősöm azzal eteteti a kígyóját, ez zavart be hirtelen... :)
2021. márc. 14. 12:55
 7/7 A kérdező kommentje:
A botsáska mellett egyébként tartok jelenleg két tündéri egyiptomi vándorsáskát,tehát félig összejött a projekt, kedves 1. válaszoló! :)
2021. márc. 14. 12:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!