Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyiben különbözik a rovarok...

Feketeruhasember kérdése:

Mennyiben különbözik a rovarok immunrendszere a gerinces állatokétól?

Figyelt kérdés

Nem vagy szakértője a témának de nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen alapvető különbségek vannak(ha vannak) ezen a szinten amennyire én tudom.


Úgy tudom a gerinces állatoknál mint ahogy bennünk is fehérvérsejtek vannak amik megtámadják az idegen organizmusokat. Ellenanyag termelődik amik célzottan kapcsolódnak az idegen organizmushoz és ezekből tudják a fehérvérsejtek hogy mi ellen kell védekezni.


Ez a rovaroknál hogyan van?

Azt tudom hogy nekik nincsen vérük olyan értelemben mint a gerinceseknek hanem egy vérnyirok nevű valami van ami szabadon tud áramlani minden felé a testük én. De ebben is fehérvérsejtek vannak úgy mint bennünk? Vagy egy rovar ha megbetegszik akkor mindenképpen elpusztul és kész?


Azt tudom még hogy külsőleg ők is védekeznek van passzív immunrendszerük ami abból áll hogy ne kerüljön be semmi úgy mint nálunk a bőr. De én most az aktív immunrendszere vagyok kíváncsi. Hogy mi történik és hogyan ha egy légy vagy méh vagy pók szervezetében bekerül egy vírus vagy baktérium akkor képes e a szervezete aktívan védekezni ellene.


2021. márc. 27. 17:42
 1/2 A kérdező kommentje:

Angolul nem tudok magyar oldalakat pedig nem Találtam.

Nagyon sok téma van amit lehet erről olvasni egy laikusnak a mi estünkben milyen az emberi szervezet de ilyent még nem találtam ami állatokról azon belül rovarokról szólna

2021. márc. 27. 17:44
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy rövid leírás a muslicával, egyébként nagyon jó kérdés.

2021. ápr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!