Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szerintetek használtruhával...

Szerintetek használtruhával haza lehet vinni ágyipoloskát?

Figyelt kérdés
A mosást túlélnék? Akár a peték... 😐

2021. márc. 27. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Haza, bar en imadok turizni, es ez meg soha nem sikerult.

Alapbol ok is fertotlenitik a ruhakat, mert muszaj, nem kerulhetnek ugy boltba, hogy mocskosak. Innentol kezdve meg mindegy, hogy hasznalt vagy uj ruha, barhol es barhonnan, buszrol vonatrol, stb, haza lehet vinni a poloskat.

2021. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

40 fokon túlélik a peték, de a kifejlett állatok nem.

60 fok kinyírja a petéket is - de én tuti átvasalnám azért v betenném szárítógépbe a biztonság kedvéért.

2021. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Uhh, anyám.... 😱
2021. márc. 27. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Megemelem a kalapom azon poloska előtt, amelyik túléli az utazást és a fertőtlenítést is, ami megelőzi a boltokba kerülést. Ráadásul jellemzően nem a ganéból jönnek ezek, hanem pont hogy "uraságok levetett gúnyái". Gyakran vásárolok használtruhát és találkozom olyan márkákkal, amik olyan árkategória, hogy gúvad a szemem, amikor rákeresek a neten, hogy pl. 100.000 Ft egy nadrág, de van negyedmillás gyapjúkabátom is, amit azért dobhatott ki a tulajdonosa, mert elveszett róla egy gomb (a 14 közül...). Meg az anyagösszetételük is felsőkategória. Itthon bemész egy boltba, még a legdrágább cuccokban is maximum 20-30% a minőségi szál, ezekben meg 20-30% a nemannyira minőségi, a többi meg simán kasmír, hernyóselyem, mohair stb. Én inkább tartottam attól, hogy moly lesz benne, de ilyen sem volt soha, nem találtam molyrágta cuccokat, pedig ha moly lennék, a használtruha lenne a kánaán. Persze lehet hogy a fertőtlenítés tartósan ehetetlenné teszi a ruhát. Mindenesetre volt olyan használtan vett hibátlan nyúlszőr pulcsim, amit egyszer véletlenül a nagyanyámnál hagytam és amikor legközelebb érte tudtam menni, addigra szabályosan felzabálták a molyok. :(
2021. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Előző: bár már régebbi a topik, de azért tegyük még hozzá hogy a pesti használtruha boltok legnagyobb része (pl. Háda, Cream üzletek stb.) kb. ilyen New Yorker, Papaya, BooHoo árkategóriájú márkákkal vannak csak tele, az angol középosztály zsebéhez jól passzoló árakkal. A ruhák nagy része állítólag tényleg Angliából. Abból az országból, ahol a gyerekek például szinte a pusziadás gyakoriságával kapják el egymástól a fejtetűt is. :D

Egy ágyi poloska bárhol előfordulhat, nem függ össze az anyagi keresettel, mert a poloskának nem a pénzed kell, hanem a véred. :) Legfeljebb az "uraságok"

könnyebben és hamarabb ki tudják fizetni az irtás költségét.

Ezt a fertőtlenítést nem tudom, lehet hogy tényleg fertőtlenítik az új árut. Viszont amint felpróbálja előtted valaki azt a ruhát amit te megveszel és az előző vásárlóról rákerülne egy poloska az újonnan vásárolt ruhádra, akkor már a kezdeti fertőtlenítés semmit sem fog érni.

És azért lássuk be, nagy részünk a Háda-féle használtruha üzletekbe jár.

Én is gyakran jártam egy időben ilyen helyekre, látom milyen márkájú ruhák vannak és hogy időnként milyen vásárlói réteg megy be nézelődni, akik közül simán vihetnek be véletlenül magukkal egy-két plusz "lakót" is, szerintem.

2022. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!