Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhész ellen mit tehetünk?...

Méhész ellen mit tehetünk? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

4éve költöztünk ide, akkor vettük meg a házat. Ősz volt, a ház megtetszett, egyből megvettük.

Tavasszal szembesültünk vele, hogy a szomszéd méhészkedik. A kerje végeben vannak konkrétan a kaptárok. Akkor még csak olyan 50db.

Következő nyárra már 100db. Az udvarunkra gyakorlatilag tavasztól őszig nem tudtunk kimenni, mert annyi méh van a mi telkünkön, hogy elviselhetetlen. A kerti csapot megnyitottam, 4db szúrt meg. És ez csak egy példa. Férjem a kertben gereblyézett, megtámadták, mire beért 8db szúrás volt a fején.

Akkor már tehes voltam, nem akartuk annyiban hagyni. Elmentünk a polgármesterhez. Semmit nem csinált. Kiderült testvérek. Elmentünk a jegyzőhöz, semmit nem csinált, kiderült a fő felvasárlója.

Elmentünk a megyei főméhészhez, ő annyit mondott, hogy nincs rá szabály mennyit tarthat. Annyi, hogy a háztól x méter tavolság meglegyen, ez megvan, illetve hogy 2m kerítest csinálmia kell. Ez is megvan. Ennek ellenére hemzsegtek az udvaron.

Tegnap kitette újra a kaptárakat (télre eltette valami házba őket) mostmár vagy 150db kaptár tuti van kinn neki. Ma már ismét nem tudtunk kimenni az udvarra.

Férjem kiment az udvarra, beült a kocsiba, ennyi idö alatt 3 szúrast szerzett.

1éves a fiunk. Egyszerűen nem azert vettünk 2200m2es telket, hogy ittbenn legyünk a jóidőben. Nem merem kivinni, mert foggalmunk nincs milyen reakciót váltana ki egy szúrás nála. Most ismét terhes vagyok, 2gyerekkel mégjobb lesz a helyzet.


Valaki valami tanácsot adna, mit tehetnénk? Vagy hova, kihez fordulhatnánk? Mert ez az állapot konkrétan tarthatatlan...


Ja és még annyi, a szomszedot azóta kérleljük, könyörgünk neki tegyen valamit, annyi a válasz, ő amerikában tanult méhészkedni, ne mondjuk már, hogy hozzánk repülnek. Illetve ő nem tudja megmondani a méhekneky hogy merre repüljenek...


2021. ápr. 24. 20:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%

Ha annyira zavar írj be a nébihnek. Ha nem lépnek, rakj ki nekik valamit...

Az én szomszédom tyúkokat, kecskéket birkákat tartott. A polgármesterrel puszi pajtások. A jegyző nyelve is a seggében van.

A nébihnél felnyomtam, azóta jelentősen kevesebb az állat.

A tyúkjai se járnak már át.

2021. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk azért ez furcsa, mert a méhek alapjáraton irtó békések és nem támadnak csak úgy. Nem lehet, hogy csak ti csapkodjátok őket folyton,és ezért csípnek meg?...
2021. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
63%

1-esnek: te egy idióta vagy, ezért fel lehet jelenteni valakit (bűncselekmény), és nem kis büntetés jár érte

Kédrdezőnek: Elköltözözhettek, ha minden szabályt betart akkor nem tudtok ennél többet tenni. Ez van

2021. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
35%
Filmezd le és küldd be a Fókuszba!
2021. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

3!

Egy kerticsap nyitásnál pl mit csapkodok?!

Vagy egy autóba beülésnél?!

Van méhész ismerős, ő mondta azért ilyen agresszívek, mert rengeteg van egy kupacon...

2021. ápr. 24. 20:30
 6/36 anonim ***** válasza:
95%

Én sem tudok róla, hogy lenne erre egyéb szabályozás. Abban igaza van, hogy nem tud azzal mit tenni, hogy hova repülnek a méhek sajnos... :/ Ez a 2 méter kerítés is...oké XD

Én erre sajnos csak annyit tudok mondani, hogy ezen max a költözés segíthet.

Amikor anno néztem méhészek videóit, azok közül az értelmesebbike külön lakóövezeten kívüli telkeken csinálta ezt, ha Ti ilyen helyen vettetek házat, akkor az szopacs, ha meg nem, akkor ő a tapló, de a leírtak alapján nem nagyon tudtok mit tenni ellene, főleg ha már ilyen helyeket is megjártatok...

Max az segíthetne, hogy semmi virág, semmi gyümölcs fa... De nem hiszem, hogy azért vettetek ekkora telekkel házat, hogy egy csupasz terület legyen az egész.

2021. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
48%

6: Hűha, nem vagy semmi. Egy normális kérdést tettem fel, erre már harapsz. Ebből a reakcióból, meg a kérdésedből ("Nem merem kivinni, mert foggalmunk nincs milyen reakciót váltana ki egy szúrás nála") már sejthető volt, hogy ti vagytok a hülyék a történetben.

Gondolom hessegetitek őket jobbra-balra. A gyerek mellett meg ott kéne legyél egyébként, tehát tudnál reagálni, ha megcsípni. Funfact: meg fogja csípni egy méh életében. Hidd el. De ha nem is méh, darázs egészen biztosan. És nem lesz mindig ott anyuci se... Azért nem egy halálos mérgű skorpióról beszélünk, ha meg érzékeny lenne rá, úgyis ki fog derülni.

De amúgy, ja, nem sok mindent lehet vele csinálni. De tudod mit? Emberből sok van, a méhek viszont sorra pusztulnak, szóval nem is baj. Te így is elég nagy ökológiai lábnyomot hagysz a két gyerek felnevelésével, szóval ez a minimum, hogy ezt elviseled. Nyugodtan le lehet pontozni ezt is.

2021. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk a virágokra jönnek mindig a méhek, de azok nagyon békések, bennünket sosem támadnak meg, csak a virágokon döngicsélnek. A rohadt darazsak azok, amik megtámadják az embert. Biztos, hogy az ő méhei azok, és nem egy darázsfészek van valahol? Amúgy meg csak kell lennie egy jogszabálynak, hogy mennyi méhet tarthat valaki lakóterületen. A helyedben én konzultálnék egy jogásszal. De ha az sem jön be, akkor tényleg csak a költözés marad.
2021. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

9, aha nem lesz semmi baja?! Garantálod? Csak mert unokatesóm megcsípte egy méh, ő konkretan ebbe halt bele 3évesen.

Sógorom 3évese is allergiás rájuk, csípés után kb fél órája van a kórházba bejutni, mert megfullad. Örúlj neki, neked nincs bajod tőle...



Egyébként a falu közepén lakunk, nem egy tanyán, vagy hasonló.

Kb a fél falut ellepik, de senki nem szól, mert vagy öregek és benn ülnek a lakásba, vagy mivel a polgármester kegyencei, nem mernek szólni.

2021. ápr. 24. 20:47
 10/36 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha van ilyen allergia a családban, akkor miért nem teszteltetted már le a gyereket eddig is? Mire vársz? Hogy majd élesben csípje meg? Ha meg allergiás, akkor én sürgősen elköltöznék onnan.
2021. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!