Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tudja az ember elkerüln...

Kertész István 33 kérdése:

Hogyan tudja az ember elkerülni,hogy kullancs kerüljön rá túrázás alatt?

Figyelt kérdés
Hol van a legtöbb és melyik erdőben a legkevesebb kullancs Magyarországon?

2021. ápr. 24. 22:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

#15: Egyéni adottság szerepet játszhat a vérszívóknál, kullancs pl. bennem is nagyon ritkán van, persze nagy természetjáró sem vagyok. Tiszta emlékem sincs róluk, de az egyik pl. csak Pesten kerülhetett belém a kertben, és csak a feje volt már meg. Engem a bolhák jobban szeretnek például, a macskákról simán átjönnek rám, pedig azok nem emberbolhák.


Na jó, már Lyme-kór tagadók is vannak, biztos a világméretű csipeszlobbi zsebében vannak a kormányok.

2021. ápr. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Igen, az egyéni adottság nagyon fontos, ugyanúgy, mint a szúnyogoknál is. Engem azok se kedvelnek, ha másokkal vagyok, akkor engem csak azok zaklatnak, amik a többieken már nem férnek el...

Azt olvastam, hogy a kövér embereket szeretik jobban, más a kipárolgásuk. Valamint, alkoholfogyasztás után ízletesebbnek tűnnek az emberek. Az ismerőseimet nézve, ez igaznak is tűnik.

Én elég sokat mászkálok a Mátrában, meg a telkem olyan helyen van, ahol csak minden 5. telket művelnek, mindkét oldalon nagy dzsumbuj van, és le is szoktam ülni a földre pihenni. Még soha nem volt bennem kullancs, pedig már évtizedek óta csinálom ezt.

Az udvarom tele van kullanccsal, a kutyából folyamatosan szedem ki. Volt, hogy egyszerre 9-et. Belém nem jött még egy se.

2021. ápr. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Használj kullancs riasztót, vegyél hosszú szárú nadrágot és tűrd bele a zoknidba, világos színű ruhát viselj hogy észre vedd rajta a kullancsot, miután hazatértél nézd át magad hogy nincs e benned kullancs, ne nagyon ülj le a fűbe. De 100%-os megoldás sajnos nincs.
2021. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pont, hogy rövidnadrágot veszek fel és befújom a lábszáram alaposan kullancsriasztóval.


Hogy miért rövidnadrágot? Mert akkor érzem a szőrös lábamon ahogy mászik fel a kullancs :)


Sokat járok bogarászni és ha egy sűrűbben benőtt növényes részen csapok át akkor megállok mindig megnézni a lábaimat... fél perc alatt meg lehet nézni és kész.


Ezzel a módszerrel évek óta nem volt bennem kullancs, illetve jó pár darabot találtam/éreztem a lábamon ahogy mászott felfele.

2021. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!