Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Darazsak milyen messze fészkel...

Darazsak milyen messze fészkelnek egymástól?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, előző pár évben mindig találtunk a ház körül 1 db építőfélben lévő fészket, ezeket mindig levertük. Az elmúlt 2 napban már a harmadikat találtuk, ezért gondolom, hogy a közelben van valahol egy nagyobb fészek. Ránézésre szerintem kecskedarazsak.


Egy viszonylag nagyobb kertesházban lakunk, azt tudom, hogy kerítéslécbe, üreges fém kerítés belsejébe, illetve korlátok alá szoktak telepedni, ezeket mind meg fogjuk nézni. Illetve van még egy téglarakás, és egy farakás is a kert végében, bár arra nem szoktam látni darazsakat, és a macskák is járnak arra, és egyet sem csíptek még meg. Tetőtér beépítés is van, illetve padlás is. Tetőtérben, illetve a lakásban eddig nem találtunk fészket, bár a padlás még nem lett átnézve, de az a szobám felett van, és hála az égnek a szobámban sem volt már évek óta darázs. Földbe is tudnak fészkelni, de eddig a fűben sem láttam őket. Csak a teraszok környékén, de ott többször is. (És az elmúlt fészkek, és a mostaniak is ott vannak.)


Hol lenne még érdemes megnézni? Amint meglesz, nyilván szakembert hívunk, csak nem tudom, hogy merre keressük.



2021. máj. 1. 14:58
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!