Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Láttatok már ostoros lábút?...

Láttatok már ostoros lábút? Mit eszik ? Nem merek utánaolvasni mert annyira irtózóm tőlük, még a fotó látványa is megrémiszt, csak félek, hogy nehogy bekerüljön az Országba belőlük! Annyi rovar került ide, félek !

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 13:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nem láttam még. Ezt írja a Wikipédia: Ragadozók. Nemcsak más ízeltlábúakkal táplálkoznak, de elejthetik a kisebb gerinceseket (például gyíkokat) is. Gondolom ez nem nyugtatott meg :D
2021. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
nem valószínű hogy bekültöznek hazánkba,a hőmérséklet/páratartalom miatt,illetve a 4 évszak sem a kedvencük persze kibírják,de hosszútávon nem kell tartanod attól hogy ellepik az országot.
2021. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Damon diadema


Ízeltlábúakkal és kisebb gerincesekkel is táplálkozik. Pl. gyíkokkal.


A csápszerű lábaival tapogat kaja után, és a megérintett állat pl. lepke észre se veszi, mert olyan finom az érintése, hogy észrevehetetlen. Miután felmérte a zsákmány pontos helyét, azt a karmos lábaival ragadja meg és a végtüskéivel döfi le, majd a lábán lévő kampóihoz szorítja.


Amúgy ettől vannak rémisztőbb állatok is szerintem, de én sem láttam még ilyet, de így képen látva egy picit a békára emlékeztet ez a pókszabású :D Inkább vicces mint rémisztő.


De amúgy legtöbb fajuk trópusi,szubtrópusi területen él, pl. Brazília.

2021. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Amúgy egyes vélemények szerint a Predatort ezen fajról mintázták. :D
2021. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Amúgy ártalmatlan, egy emberre nem fog támadni, kettő semmilyen méreganyagot nem tartalmaz. Ergo elhiszem hogy iszonyodsz tőle, de igazából nem árt. 3-as vagyok és 4-es.
2021. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom nálad egy 10-es skálán ez a pókszabású már egy pasi nyakába üldözne. :D


Én talán egy ezer lábú látványától ugranék egy pasi nyakába, de nem teszteltem még magam, lehet hogy semmi.


De amúgy én is a pókoktól régen rettegtem, még a fülem is berezonált mielőtt láttam volna, előre megéreztem hogy ott van, ma már nem feltétlen, de vannak olyan rovarok aminél jelez a fülem. Pl. a szobámba van egy pók ami a plafonon lakott, és leköltözött az ágyam alá, és mikor megláttam jeleztem neki, hogy éjszaka ne trappoljon az ágyamon mert nem szeretném, de csak ennyi, de amúgy garfield típus szerencsére. :D

2021. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Amúgy ez mihez kell neked, tanulod? Mert ha zoológiát tanulsz, akkor így nehéz lesz. :) De ha nem mersz valamit megnézni a gyk-n mindig segít valaki. :D
2021. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
3 ahogy leírtad, hogy tapogat a csápjaival ..! megborzongtam ! Tudom, hogy nem tehet róla ez a lény, hogy így néz ki, de számomra undorító !
2021. jún. 20. 13:50
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Fúj, hát ez tényleg undorító! Eddig nem hallottam még róla, de kár volt megnézni is. Ez tényleg ilyen pasi nyakába kergetős kis izé.
2021. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Én csak egyszer láttam de annyira nem volt kicsi !
2021. jún. 20. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!