Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet házilag ki...

Hogyan lehet házilag ki írtani az ágyi poloskát?

Figyelt kérdés
Már nagyon megkeseríti az életem ,nem tudok nyugodtan aludni éjszaka ,mert fel kelek arra hogy marnak.. de nappal sem tudom ki pihenni magam ,mert akkor is támadnak ,egy csomót szét nyomtam már onnan tudom ,hogy biztosan azok :( lassan már félek el aludni :( szak emberre sajnos nincs pénzünk. Fújtam poloska írtót az ágyra ,az 2 napig kb távol tartotta őket meg magamat is szukuval ,de ez nem egészséges hosszú távon. Kérem valaki adjon használható tanácsot mert ki vagyok idegileg ezek a dögök miatt már. Hozzá tenném tisztaság van ,sosem fordult elő ilyen. Egyszerűen nem tudom hogy kerülhettek ide :(

2021. júl. 6. 00:33
 1/7 anonim válasza:
1%

Nem tudom erre segít-e ,de én mikor haza hoztam egy kis macskát nálunk volt vagy 2 hétig sok volt tőle a bolha ,anyám mondta adjuk oda valakinek mivel már látom téged ,mostoha apádat ,engem is csipnek !

Elsőre nem akartam mivel sajnáltam de tényleg mindent be vetettünk ellene hogy ne legyen bolhás nem engedtük ki ,csak kézben a friss levegőre 20 perceket ,meg a bolha irtó nyakörv se ,bolha vegyszer sem hatott és el ajándékoztam !


Most jön a lényeg hogy ,anyám fel mosott ecetes vízzel a parkettát és a csempét ,majd utánna hipós vízzel ezt csinálta 2,3 hétig és már nem volt semmi !

Hogy poloskára jó-e nem tudom csak tanács hát ha megfogadod és használ (nekünk használt )!


UI: Ha a birtokában is van azt ajánlom rakd ki az udvarra mosd át hipós vízzel , és hagyd kint egy napig ,minden butorral meg kellene ezt csinálni majd a szobával és biztosan el fog tűnni !

Sok szerencsét !


19/F

2021. júl. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, erre bizony költeni kell, és ha hagytad ennyire elfajulni, akkor 1 irtás nem is lesz elég! Abban a másodpercben kellett volna irtót hívni, ahogy az elsőt megtaláltad. Bármivel bejuthatott, és most már te is közegészségügyi veszélyt jelentesz, mert bárhova befészkelhette magát a tárgyaid közé, és ha kiviszed magaddal, már terjeszted is.
2021. júl. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vantel ***** válasza:
83%

Házilag,ha nem egyedül élsz,sehogy.

Ha kiköltözöl annyi időre míg egy életciklusuk,pete kikelés és még egy életciklusuk lezajlik(kb2-3hét) akkor átszivárognak a szomszédokhoz,majd ők írtják és visszatérnek hozzátok.

Környező lakásokban sem ártana egyszerre írtani.

Általában használt bútorral, fertőzött hotelban,vendégségben lehet könnyen összeszedni.

2021. júl. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól tudom, régen falun az ágy lábait helyezték vizeskorsókba, és nem tudtak felmászni rajtuk a dögök, persze előtte az ágyról kell őket leölnöd. Valami kétoldalú ragasztó-szalag is esélyes lenne szerintem. Fontos hogy a paplan/takaró ne érjen a földre, meg az ágy se a falhoz. A hipós válasz is jó ötletnek tűnt számomra, napközben tapéta, parketta alatti résekben, vagy hasonló helyeken szoktak lapulni, ahová kéz nem, de vegyszer bejut. Remélem sikerrel jár e kellemetlen teremtények kilakoltatása. Sok szerencsét!
2021. júl. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Egyszer nálam is volt. Nálunk is rend és tisztaság van. Egyszer csak azt vettem észre, hatalmas csípések lesznek rajtam reggelre, fúj undorító volt. Egyszer csak reggel láttam, hogy mászik egy vissza az ágy támlájához. Azonnal kinyírtam. Utána megszüntek a gondok. Hála az égnek, csak az az egy volt :)

Kitartást neked. Mást nem nagyon tudsz csinálni, mint sokat porszivózni az ágy körül, az ágy minden egyes miliméterét, akár többször is egy nap.

De talán tényleg jobban jársz, ha szakembert hívsz. Igy gyorsabban és biztosabban megszabadulsz ezektől. Előbb utóbb szerintem úgyis ezt teszed. De ha utóbb, annál rosszabb, meg drágább lesz..

2021. júl. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Házilag szerintem sehogy nem irtható ki maradéktalanul.

Ózonos fertőtlenítés az egész lakásban, matracot meg kukáznám...aztán körbenyomni az összes helyiséget, különösen a bútorok, szegélylécek réseit Insecticiddel. Minden textíliát átmosni, kanapét gőztisztítózni.

Addig is, a szárítóról öltözz, azokon tuti nincs, mert különben te is terjeszted a nagyvilágban.

2021. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelenlegi csodaszerem: fújóflakonba alkohol, ecet, illatos tisztítószer, illóolaj, víz. Valamennyi ideig használt a Protect és több időközönként elpusztultak már, de azt állandóan szerezni méregdrága. Ráadásul az asztmámra nem tesz jó hatást és petére nem is hat. Ez költségkímélő, többször be tudom fújni az ágyat, és konkrétan pusztulnak tőle. A Protect-től soha el sem ájultak rögtön, ettől most igen. Minden délutánkor lekezelem az egész ágyat, a fészküket kipusztítottam, és most 2 hét óta nem találkozok velük.
2021. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!