Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy kell egy pillangó hernyót...

Hogy kell egy pillangó hernyót tartani befőttes üvegbe?

Figyelt kérdés

Ma találtam egy fecskefarku pillangó hernyóját. Már nagyon régóta keresek ilyet.

Nagyon szeretném megnézni ahogyan bebábozódik és utána pillangóvá változik. Persze utána elegedném a kifejlett pillangót.

Sajnos nem tudom, hogy mit tegyek az üvegbe. Ha valaki csinált már hasonlót, kérlek írja meg, hogy hogy kell őket tartani.

Pl. Mit esznek, kell e víz nekik és hol tartsam.

Köszönöm szépen!



2021. júl. 14. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
google
2021. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
89%

Elsősorban ne befőttes üvegben tartsd, mert nehezebb tisztítani és könnyen befülledhet még szellős tetővel is. Vagy ha csak üveg van, akkor lehetőleg minél nagyobb legyen.

Sok minden nem kell neki, mindig legyen friss tápnövény (elsősorban kapor), néha öntsd ki alóla az ürüléket, hogy ne penészesedjen be, és nagyjából ennyi. A növényt frissen tarthatod, ha a végét vízbe teszed úgy, hogy a hernyó ne tudjon belemenni a vízbe, de így nagyobb a pára és hamarabb penészesedhet a növény és az ürülék.

Valószínűleg a növény szárára fogja felszőni magát (pár rögzítőszállal), és ott bábozódik, aztán kb. 1-2 hét és kikel.

Arra figyelj, hogy mindenképp legyen az üvegben annyi hely, hogy a kifejlett lepke fel tudja pumpálni a szárnyait! Ha hozzáér a falához, vagy leér az aljára, akkor gyűrött maradhat a szárnya.

2021. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol kapható ilyen hálós ruhaszárító... az tökéletes lepke "keltető" :)


Igen, a hely mérete nagyon fontos!!!

2021. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!