Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Apró fekete légyszerű rovarok...

Apró fekete légyszerű rovarok amik direkt az ember szemét támadják, más is összefutott már velük?

Figyelt kérdés

Ez az általam egyik leggyűlöltebb rovar a világon. Alig lépek ki a lakásomból, már egyből ezekkel a kis rohadékokkal találkozom amik mindent elkövetnek hogy belerepüljenek a szemembe. Ha viszont szemüvegben vagyok, akkor az orromat és a fülemet célozzák. Mivel aprók és baromi gyorsak, szinte lehetetlenség lecsapni őket (még a szúnyogokat is könnyebb leütni). Miattuk már lassan utálok kimenni a szabadba, mert megkeserítik az ember életét.


Nem tudom hogy ki ki találkozott még vele rajtam kívül idáig, de örülnék annak, ha valaki tudna hatásos védekezést ellenük.


Amúgy utánanéztem és annyit sikerült megtudnom hogy ez a rohadék dög a Siphunculina családba tartozik "eye fly" vagy "eye gnat" néven emlegetik, mivel mindig a szemet támadja mert vonzza őt a szemben lévő nedvesség. Ráadásul a szaglásuk is elég jó, mivel kilométerekről megérzik az izzadságszagot és az izzadó embereket gyorsabban betámadják.


Állítólag az ecet és a citromlé szaga taszítja őket, ezért javasolják a szem környékét bekenni, mert akkor nem repülnek az ember szemébe (én mondjuk még nem próbáltam).



2021. júl. 18. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Merre felé laksz? Szerencsére én még nem hallottam erről
2021. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rácke környékén, közel a Dunához. Egyébként azt is olvastam ezekről hogy általában a nedvesebb, árnyékosabb helyeket kedvelik.
2021. júl. 18. 15:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg ezért nem találkoztam még vele, én Debrecen külső részén élek. Mindenesetre remélem van ellenük valami megoldás
2021. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Szeriten én igen, kerékpározás közben, Budapesten, valóban árnyékosabb / párásabb részeken.
2021. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

*Ráckeve

Amúgy a legrosszabb ebben a kis dögben hogy baromira agresszív. Addig nem adja fel, amíg bele nem repül a szembe és akár kilométereken keresztül is képes követni az embert. Nagyon aljas is mert általában az ember feje fölött köröz, és a legtöbbször hátulról támad, az ember szeme sarkát célozva. Gyakran kell miattuk hunyorogva végigsétálnom az utcán a kezemmel védve a szememet.


Amúgy nem tudom van-e magyar neve, én általában "szemtámadó" vagy "kamikaze" légynek hívom, ugyanis ha belerepül a szembe, az számára instant halál, a megtámadott számára viszont pokoli kín. (Nem véletlenül mondtam hogy mindennél jobban gyűlölöm, ez az egyik legrohadtabb, leggonoszabb rovar a Földön.)

2021. júl. 18. 15:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyből a házból kilépve nem jönnek nálunk, az erdőben viszont elég sok van nyáron. Általában futva megyek arrafelé és úgy szerencsére nem tudnak letámadni, nem elég gyorsak hozzá. Sétálva úgy szoktam ezeket távol tartani, hogy egy leveles faággal legyezgetek az arcom előtt, persze idegesítő ha ezt folyamatosan csinálni kell.
2021. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Dunakeszin szintén van belőle bőven. Amint kilépek az ajtón szinte azonnal landol egy a szememben. Gyűlölöm.
2021. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Amúgy találtam néhány régebbi képet a telefonomon egy elejtett, élő példányról:

[link]

(Valamiért a google drive nem teszi lehetővé az előnézetet.)


Leginkább a púpos szúnyoghoz hasonlít kinézetre, de ez nem csíp (csupán meg akar vakítani).


Megj.: a képen szereplő példány nem lett kinyírva mint a szúnyogok, csupán a szárnyát szegtem és szélnek eresztettem (hogy lehetőleg minél lassabban és gyötrelmesebben pusztuljon el, ennyivel minimum tartoztam a megszámlálhatatlanul sok fájdalmas megvakítási kísérletért és azért a pár kötőhártya gyulladásért).

2021. júl. 18. 15:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen vagy, ennyi :D


Én évek óta járom a természetet és nincs gondom velük.

2021. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Én évek óta járom a természetet és nincs gondom velük."


Nem tudom hogy fiú vagy-e vagy lány, használsz e dezodort vagy parfümöt vagy nem?


Vagy az van hogy ezek a rohadékok egyes emberek "szagára" jobban gerjednek. Én pl. baromi izzadékony típus vagyok sajnos. Lehet rám ezért jönnek jobban. (Amúgy valahol azt is hallottam hogy a szúnyogok is így vannak beállítva. Azaz előbb támadják be a bizonyos embereket, akiknek mondjuk olyan a "testszaga" amire azok gerjednek.

2021. júl. 18. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!