Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Apró (2-3 mm nagyságú) fekete,...

Apró (2-3 mm nagyságú) fekete, tőzeglegyekre hasonlító rovarok, szándékosan az ember szemét támadják, mik ezek?

Figyelt kérdés

Amikor kint vagyok a szabadban, valamilyen bokrosabb, susnyásabb helyen, akkor jönnek elő. Először az ember feje körül cikáznak, aztán megpróbálnak egyre közelebb repülni az ember szeméhez, amíg bele nem repülnek. Ráadásul ez szinte mindig így van. Szándékosan repülnek az ember szemébe, orrába és egyre több jön belőlük.

Utánanéztem a neten a Bradysia nemzetségbe tartozó rovaroknak és ez leginkább erre hasonlít:

[link]


Több helyen utánanéztem/érdeklődtem, de szinte sehol nem találtam érdemi választ a kérdésemre. Valaki mondja meg kérem hogy mi ez és miért az ember szemét támadja?


2016. szept. 13. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Muslinca gondolom xdegy csomot ettem mar belole a levegovetel miatt.... kiskocsogok
2016. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Talán a pettyesszárnyú muslica lenne? Olvastam hogy az egy nemrég behurcolt faj, mert egyébként ezzel a szembe belerepülős döggel sem lehetett találkozni még néhány éve. Arra gondoltam én is hogy a meleg miatt szaporodott el.


Csak azt mondja meg nekem valaki MIÉRT TÁMADJA EZ A DÖG AZ EMBER SZEMÉT?


Nem lehet tőle megmaradni a szabadban, mert szándékosan a szemembe repülnek. Gyakran hunyorognom kell, hogy védjem a szememet, mert ezek a dögök agresszíven támadják az embert. Csak azt nem értem miért, amikor elsősorban gyümölcsre mennek? A szúnyog szereti inkább az ember szagát.

2016. szept. 14. 01:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Hat igen en arra tippelnek. Nem tudom, en inkabb azt vettel eszre h rajokban repulnek, es amikor belejuk hajtasz cangaval akkor van ez. De aztan lehet tenyleg direkt csinaljak :)
2016. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

# 3

A biciklis történet megint más, mert akkor nagyon sokféle bogárral találkozol. Ez a fekete dög viszont ilyen:

Állok egy helyben kint a szabadban, nem csinálok semmit, egyszercsak elkezdenek cikázni a fejem körül, majd valamiért célba veszik a szememet és addig nem nyugszanak, amíg bele nem repülnek. (Egy ilyen kis dög a szemben borzasztó fájdalmas tud lenni.)

Gyanítom hogy egyrészről az ember szaga (lehelete, izzadtsága) vonzza őket, a szemre pedig azért akarnak rászállni, mert a szem nedves és vonzza őket a nedvesség.

Amúgy még a szúnyogokat is sokkal szívesebben elviselném, mert azok legalább nem akarnak megvakítani.

2016. szept. 14. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Repcebogár, és azért akar a szemedre szálni, mert inni akar belőle.
2016. szept. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, ez biztosan nem repcebogár. Nincsen kitinváza. A muslincára hasonlít inkább (vagy egy muslinca nagyságú fekete légyre).

Úgy tűnik soha nem fogok rájönni hogy mi ez szutyok és arra sem, mivel lehet védekezni ellene. (Legalábbis az ellen hogy meg akarjon vakítani.)

2016. szept. 17. 16:10
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem időközben rájöttem, mi ez az átkozott bestia. Valószínűleg a púposszúnyogok (Simuliidae) családjába tartozik. Itt van egy kép, ami nagyon hasonlít arra, ami engem szokott megtámadni:

[link]

Bár csípnek is, csípést még nem vettem észre. Viszont azt olvastam, hogy előszeretettel repülnek az ember szemébe, fülébe.

2016. szept. 20. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!