Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehet? Hosszúkás,...

Milyen rovar lehet? Hosszúkás, szinte pálcikaszerű, fekete, repül, viszonylag nagy (min. 2 cm lehetett) és nagyon fájdalmasan csíp.

Figyelt kérdés
A Bükkben (Hór-völgy) találkoztunk tegnap. A csípése a darázscsípésre emlékeztet, kicsit kevésbé fájdalmas. A vádlimat csípte (harapta?) meg, és mára az egész lábfejem bedagadt. Nem darázs, nem kullancslégy, az általam ismert böglyökre sem hajaz, valakinek van tippje, mi lehetett?
2021. júl. 24. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen volt? [link]
2021. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg bűzös holyva.
2021. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tőrösdarázs pl lehetett szerintem, az ilyen pálcikás, de ők alapvetően barátságosak, legközelebb, ha látsz valami bogarat, inkább ne piszkáld, mert pl egy kis cuki harlekinkatica is tudhat nagyot csípni. :) Egyszer kezemre másztattam egyet, úgy nézett ki,mint egy sima őshonos hazai, aztán rámkakilt egy ilyen halványsárgát, mert nem örült neki, és utána pedig olyat megharapott, hogy nem hiszed el:D:D:D XDDD Aztán elrepült. :) :) :) Pedig én amúgy nem akartam neki semmi rosszat; hozzá voltam szokva, hogy a katicákat simán rámásztathatom a kezemre; ozt akkor egyszercsak találkoztam egy ilyen kis harciasabb fajtával. :):):) Amúgy szóval tényleg nagyot haraphat egy katica is, ha nincs jó kedvében. :):):) Úgyhogy, ha valami sanszos, hogy szúr, inkább puszta kézzel ne nyúlj hozzá, próbáld inkább úgy, hogy valami pohárral, vagy krémes tégellyel, vagy dobozkával letakarod ott éppen, ahol van, becsúsztatsz alá valami papírt, és akkor kiviszed. :)
2021. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Asszem,másik darázsra gondolok, de ilyen hosszú, fekete, és pálcikás, tehát nagyon karcsú, és azt hiszem, citromsárga van még rajta. Na, az a fajta azt hiszem, hogy az pl nagyon kedves állat.
2021. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%
Valószínűleg az lesz amit az első linkelt. Lehetett akár valamely fürkészdarázs(homoki hernyóölő, lopódarázs, szöcskeölő darázs stb.) is, de azok csak úgy nem csípnek meg. Jóformán provokálni kell őket, hogy ellened vessék be a fullánkjukat.
2021. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!