Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A katica büdös ha meghal? 😢

A katica büdös ha meghal? 😢

Figyelt kérdés
Szeretem a katicákat, viszont itthon nem szívesen viselem el őket ahogy itt néha röpdösnek viszont őket legalább könnyű elfogni nem úgy mint a legyeket. Nos sosem csaptam le egyet sem, mindig egy papírzsepivel fogom össze vagy berakom egy dobozba míg kireptetem az ablakon viszont most nagyon magasan volt és kénytelen voltam seprűvel valahogy leszórni de sokáig kerestem míg a földön láttam mozdulatlanul de sértetlenül. Megfogtam egy zsepivel és kiszórtam az ablakon de megszagolgtam a zsepit és baromi büdös volt. Azt hallottam, hogy a katicák büdösek és ezért nem szabad lecsapni őket de miért büdösek? Most bűntudatom van szegény kati miatt, de nem gondoltam hogy ennyire erősen söprön le onnan. Mondjuk katicát jobban elviselem mint a pókot vagy az imádkozósáskát.

2021. aug. 11. 21:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%
a poloskána esetében is csak attól függ, hogy mibe hal meg... ha szétnyomod, akkor igen.
2021. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Azért rossz az íze, hogy ne egyék meg a madarak....
2021. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom én egy poháron oldalára rátpadva megláttam egy katicát és első dolgom volt zsíroldóval lefújni. Utálom a bogarakat és félek tőlük. Egy darázst még az ablakon ilyedtemben tállal és hajlakkal úgymond gázkamrába zártam.

Én ilyen vagyok. Bármit megtennék hogy ne legyen közelemben bogár/rovar izé. De te még a katicát is sziveden viseled. Mondjuk én a legyeket sose csapom le hanem elfogom és eleresztem

2021. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem mozgott, akkor is sértetlen lehet, halottnak tettetik magukat vagy nem tudom, de előfordul hogy egy kis ideig nem akarnak mozdulni :)
2021. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell egy tök normális kérdésre is hülyeségeket írni mint a 2-es vagy 6os aki ugyanaz ...eleve rossz kategóriát válaszott a sajnáltatásra..ott az ismerkedés erre.
2021. aug. 11. 22:09
 16/20 anonim ***** válasza:
85%
Már írtak azért, de valóban így van. A katicák egy sárgás folyadékot bocsáltanak ki, ami rossz ízű és illatú. Így kerülik őket a madarak is, hiszen nem finomak. Itt is csak ennyi történhetett. Külső kitines réteg van rajtuk, nem igazán sérülékenyek, ennyitől meg pláne. Max picit megijedt tőled, de baja nem lett. Én simán megfogom őket kézzel is ha úgy van. Nem félénkek, nem bántanak. Bár a nagyon tarkáktól kicsit tartok, mert azokból elvileg van olyan ami csíp.
2021. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válászokat :)

na azért megtudtam néhány új információt is.

2021. aug. 11. 22:14
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy a katica akkor is büdös, ha nem csinálsz vele semmit. Ahol sok van belőlük, érezheted. Akkor is, ha csak a kezeden hagyod mászni, amíg kidobod az ajtón/ablakon.

Csak addig aranyosak, amíg kizárólag a szemeddel érzékeled őket.

2021. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
Ráadásul olykor meg is csípnek!
2021. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Képzeljétek..visszarepült a katica az ablakomra kivülről.

PEdig tisztán láttam hogy elrepül de visszajött :D lenyugodtam azért végül elrepült.

2021. aug. 12. 01:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!