Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A legyeknek van önérzete?

A legyeknek van önérzete?

Figyelt kérdés
Amikor egy légy rám száll, és elhesegetem, tesz egy kört és visszajön, ugyanarra a pontra leszáll egy másodperccel később. Ha megint elhesegetem, megint visszajön, és ezt képes korlátlan cikluson át ismételni, amíg ki nem találom, hogy irtsam ki. Ilyenkor nem érzi, hogy nagyon nemkívánatos a jelenléte, és ideje lenne máshol keresgélnie egy leszállásra és mászkálásra alkalmas pontot? Ennyi idő alatt még a legállhatatosabb tarhások is leszállnak rólam, akik elkapnak a Blahán. Miért nincs ennyi büszkeség, önérzet a legyekben? Ha lenne, sokkal kevésbé utálnák őket az emberek, és ez végső soron evolúciós előnyhöz is juttatná őket.

2021. aug. 13. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Nem, a legyek nem éreznek, és nem gondolkodnak.

2021. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
A kutyáknak sincs önérzetük, mégis szeretik az emberek
2021. aug. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mantis religiosa ***** válasza:
68%
Az önérzet feltételez némi intelligenciát. A légy pedig híján van ennek.
2021. aug. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek!
2021. aug. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bbenjoe ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a legyek memóriája átl. 3 másodpercig tart, szóval... csapnivaló banda.
2021. aug. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, a rövid memória és az intelligencia hiánya logikus magyarázat lehet erre a kibírhatatlan viselkedésre. Bár nem értem, hogy ha agresszíven elkergetem, hogy képes 10-20 másodperccel később is pontosan ugyanoda visszaszállni, akkor is, ha semmi számára érdekes dolog nincs ott. Mintha mégiscsak emlékezne, hogy oda kell szállnia.
2021. aug. 13. 08:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha semmi számára érdekes dolog nincs ott"


Szerintem pont, hogy de :D Valami rácsöppenhetett a bőrödre, ami neked fel se tűnik, de ő érzékeli.

2021. aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5# :DD
2021. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem annyira alacsony az inteligenciája hogy nem képes ezt felfogni
2021. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha semmi számára érdekes dolog nincs ott"

De van, sokszorosa a szaglása a mienknél, nem kell hozzá büdösnek lennünk, hogy érezze azt izzadságot is rajtunk, amit mi nem.

A memóriája pedig nagyon rövid, amit előttem is leírtak többen, azért száll vissza ugyanoda ránk.

(Mondjuk a mezítlábas lábamon én szeretem, amikor rászállnak, és csiklandozzák a mászkálásukkal, úgyhogy onnan el sem zavarom, de más testrészemről igen.)

2021. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!