Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hány évig él egy légy?

Hány évig él egy légy?

Figyelt kérdés

Azért érdekel a kérdés mert pl most csaptam le egyet, és elgondolkodtam hogy miért nem látunk soha mondjuk egyet haldokolni valami betegségben :d


Meg én konkrétan soha nem láttam magától meghalt legyet.


2021. szept. 6. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A közönséges házilégy nagyon kevés ideig él, Max 1 hónap alatt elpusztul.
2021. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem élnek évekig, néhány hét, néhány hónap, ha a pete állapottól nézzük, legtovább azok élhetnek esetleg, amik télen hibernálódnak.
2021. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Az "őszi légy" szólás is enervált, gyenge jelentésű.


Szóval egy év sem, de én is hetekről hallottam.

2021. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Hullanak, mint ősszel a legyek."
2021. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szárnyas rovar nem éli meg a következő tavaszt. A tavasszal kifejlődött legyek legkésőbb őszre elpusztulnak! De, lehet, hogy sokat is mondtam!

A kifejlődött szarvasbogár hímje még egy hónapot sem él kifejlett rovarként! A nőstény él maximum 2 hónapig!

2021. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nálam elég gyakori, hogy bejön egy légy Ősszel, és már éppen csak hogy él. Össze vissza csapkodja magát mindennek nekimegy, láthatóen nem tudja írányítani magát, valami baja van. És általában 1-2 nap múlva meg is találom valahová lezunhanva.


Amúgy meg ne gyilkold az állatokat.

2021. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a hideg idő beköszönte pusztítja el őket. Akkor szoktam tömegesen az ablakra jönni kívülről a melegre.

Trópusi országokban tovább élnek a rovarok, ahol nincsen tél.

2021. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Az imágó, a kifejlett rovar általában rövid ideig él. A lárva, és bábállapot hossza változik. Legyek esetén a pete, lárva, báb, és kifejlett állat időszak is elég rövid. Összesen kb két hónapot él petétől a haláláig. Néha a kifejlett rovarok áthibernálnak télen, és tavasszal raknak petét. A hibernáció viszont alig számít az életciklusban.
2021. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam magától megdögleni. Megcsaptam és továbbrepült, aztán beleesett a kávémba, kimászott és lefeküdt. De többet nem kelt fel
2021. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!