Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kaszáspok megtud csipni?

Kaszáspok megtud csipni?

Figyelt kérdés
Kaszaspokot megfogtam ma de atmaszott a kezemen es egy pillanatra mintha valami gxenge csipes szerut erezten volna. Lehetseges hogy megcsipett? Ha igen mi a teendo ilyenkor?

#pókcsípés #Kaszaspok
2021. szept. 6. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Megcsíphet, nem lesz semmi bajod.
2021. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bedagadni se fog meg semmi?
2021. szept. 6. 19:57
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem vagy rá allergiás, akkor semmi bajod nem lesz. Engem évente egyszer farkaspók szokott megcsípni. Nálunk a környéken rengeteg van. Utoljára így nézett ki a lábam: [link] Annyira feldagadt hogy felül véraláfutásos lett (a kép nem adja jól vissza a színt, a valóságban közel fekete volt a felső rész). Szinte mindig ennyire beadag a terület, ahol megcsíp, ilyenkor 1 hétig járni se nagyon tudok. Pedig a farkaspók csípése sem számít súlyosnak, arra is azt írják, hogy ártalmatlan. Csak hát ha allergiás rá az ember, akkor ez nem igazán számít.
2021. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Milyen tuneteim lesznek vagy mi fog tortenni ha allergias vagyok ra?
2021. szept. 6. 20:16
 5/13 Grimfox ***** válasza:
100%
A kaszáspóknak nincs méregmirigye, így nem tud úgy csípni, mint más pókok. Nem fullánkszerű csáprágói vannak, hanem kis ollókban végződők. Ezek olyan kicsik, hogy alig, vagy semennyire nem érzed, ha megcsíp vele. Európai fajoknál főképp, mert ezek kis méretűek.
2021. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Az allergiás reakció változó tud lenni. Leggyakoribb ami látszik a képen is, bevörösödik a terület és bedagad. De igazából bármi előfordulhat. 2 éve egyszer a nyakamnál csípett meg egy rovar (nem biztos, hogy pók volt, de valószínű). Arra máshogy reagáltam. Elkezdett zsibbadni a nyakam, utána azon az oldalt a fülem és az arcom. Pár nap múlva már az egész bal oldalam zsibbadt, szédültem, szívverésérzésem volt. Az orvosom is csak nézett, mert ilyennel még sosem találkozott. Elvégzett egy csomó vizsgálatot, minden rendben volt, nem tudta semmivel sem magyarázni a tüneteket, csak a csípés miatti allergiával. Szóval tényleg bármilyen tünete lehet.
2021. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan összekeverik a kaszáspókot az álkaszáspókkal.


A kaszáspók nem pók, csak pókszabású.

Nincs mérge így csak harapni tudna, de nem fog.


Az álkaszáspóknak már van mérge de fizikailag képtelen átharapni az emberi bőrt olyan gyenge csáprágója van. Meg amúgy is nagyon félősek, inkább világgá szaladnak.

2021. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Grimfox ***** válasza:
100%
Igaz, 7. Az álkaszáspók úgy néz ki, mint egy pók. A teste is hosszú, kétosztatú. Csak hosszú lábai vannak. A kaszáspók teste lencse alakú, és olyan, mintha egybe lenne nőve az egész. És annak is nagyon hosszú lábai vannak. Google képkeresővel könnyen meg lehet állapítani, a kérdező melyiket fogdosta.
2021. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Annyi van a szobámban, hogy a rosebb megeszi. Mindig lepiszkálom a pókhálót a pókok meg elszaladnak én meg sajnálom agyonütni őket. Aztán estére visszajönnek és új fonalat csinálnak nekem. Egyszer egyet megfogtam és kidobtam a kukába, rázártam a fedelet is, de sokat masztiztam és a sok papírzsepi úgy összegyűlt benne, hogy nem tudtam rázárni a kukafedőt elfelejtettem a pók is ott van, így kimászott. De szerintem az a netes állítás sem igaz, hogy éjjel 8 pókot eszünk meg
2021. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Grimfox ***** válasza:
Az álkaszáspók volt, 9. A valódi nem sző hálót.
2021. szept. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!