Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi csipked éjszaka?

Mi csipked éjszaka?

Figyelt kérdés

Éjjel többször felébredtem, hogy valami csíp.

Kétszer el is kaptam rögtön a tettest. Hangya kinézetű, méretű teljesen. Azok viszont állítólag nem csípnek. Ágyi poloska állítólag nem nagyon látható szabad szemmel és utólag viszket, nem érezni ahogy csíp.

Ez viszont főleg akkor rossz miközben csíp. Karomon és lábamon csípett meg 4x.

Létezik, hogy hangya?



2021. szept. 21. 07:15
 1/7 anonim válasza:
74%
Bolha, vagy tetű.
2021. szept. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
De bizony a hangya is tud csípni: [link]
2021. szept. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hangya is csíp, és baromira fájdalmas, olyan mint a csaláncsípés.
2021. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
24%
De akkor miért egy hangyabolyban fekszel?
2021. szept. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam tetűre, van ovis gyerek, eddig megúsztuk ezeket.

Viszont az nem jön ki a hajból lábat, kart csípni, vagy?

Na meg a fejem pont nem csípi semmi.

Köszi a linket, de ezek a hangyák itthon is honosak?

Jó kérdés honnan jönnek, emelet, faltól falig szőnyeg, nem tudom honnan jönnek.

Előbb szétkaptam az ágyat és találtam egyet, eskü, hogy hangya.

Nem ugrál, könnyű megfogni.

Kimosok, kiporszívózok, befújom a szobát hangyairtóval.

Máskor is voltak hangyák, de sose támadtak, csíptek.

2021. szept. 21. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azok a hangyák nem (kivéve, ha a szomszéd lakás terráriumából szökött ki, mint ahogy madárpókkal már előfordult). De a többi is tud csípni: (idézet forrás: Wikipédia: Hangyák szócikk) "A potroh hátulsó végében van a hangyák legfontosabb védelmi eszköze: a mérgező készülék. Ennek a készüléknek egyik lényeges része a fullánk, amelynek segítségével a méregmirigyek által termelt anyagot az ellenség testébe fecskendezi. A hangyák nagy részének (Camponotinae) teljesen elsatnyult a fullánkja, s így ezek felsőállkapcsukkal igyekeznek megmarni az ellenség testét, a sebet azután az odafordított potrohukból méreggel árasztják el. A méreg általában hangyasav. A hangyák mérge az emberre nézve nem veszélyes, kivéve néhány amerikai hangyáét, amelyeknek szúrása igen fájdalmas és a mérge az egész testre kihat."


Egyéb lehetőségek: [link]

2021. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor ami úgy néz ki mint egy hangya és úgy közlekedik mint egy hangya, az egy 🐜 :)

Csak tudnám mitől vagyok ellenség miközben békésen alszom és ő mászik meg engem.

2021. szept. 21. 17:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!