Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Vannak katicák? Nálam egyszerű...

Vannak katicák? Nálam egyszerűen annyi hogy nem lehet megmaradni tőlük… mit lehet csinálni ellenük???

Figyelt kérdés

#Katica #katicainvazio
2021. okt. 19. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nálam egy sincs. Szívesen lecserélném a poloskáimat katicákra.
2021. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Piret tartalmú irtószertől nagyon jól döglenek! Fényérzékeny anyag, de ha az ablakkeretbe fújod és becsukod, egész jól távol maradnak, nem bújnak be!
2021. okt. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Sima hétpettyes, vagy harlekin?
2021. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam vannak katicák és poloskák is. Kinek kell?
2021. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Itt is van mindkettő bőven.
2021. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Még nyáron felfedeztem egy hatalmas darázsfészket a tetőn. Nem irtottam le, így ha eszik a bogarat akkor jól döntöttem, márpedig lett valami mert idén még egy katicát se láttam, pedig régen volt minden évben.


Valamint nyáron ha nagyon meleg volt egész éjjel nyitott hálómentes ablaknál se jött be egy dög sem. Jelenleg poloskából ugyan betéved 1db/nap, régen 4-5. Bár lassan vége a darázsnak sztem lokálisan leirtottak pár ezer dögöt amíg aktívak voltak.

2021. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hááát én még darazsat idehaza katicára vadászni még nem láttam, vagy egymást ölik, vagy a gyümölcsöket rongálják.

Ezen felül nálunk szomszéd felől az eresznél gyakorlatilag végig vannak a fészkek, a kerti tóhoz nem lehetett odamenni mert hemzsegtek, de a harlekin-ek meg a poloskák még 10x annyian vannak mint tavaly :(

Mellesleg a darázsfészek meghagyással én vigyáznék, elég gyorsan olyan méretű lehet hogy csak szakember képes leölni őket.

2021. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor passzolom. Tavaly nem győztem fújni le a dögöket, most szinte nincs is.


Darázs nem para, egyszer szomszéd panaszkodott hogy átfúrták a mennyezetet... Felmentem a tetőtérbe és volt kb. 2000 darázs elosztva vagy 20-30fészken. Vagy félórás móka volt lefújni mindet késő este de még csak hozzám se értek :D


Az én fészkem szem előtt van, mert a fürdőszoba ablaknál minden nap látom. Ha problémás kb. fél perc alatt elintézem de most kb. van rajta 5db. Nyáron nem lehetett látni a fészket mert voltak vagy 100an. Néha esténként rájuk néztem megvannak e még :D

2021. okt. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
A darázs általában hasznos állat, és ártalmatlanok, szelídek
2021. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9-es jah, mint a kibiztosított kézigránát egy parkinsonos kezében
2021. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!