Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehet?

Milyen rovar lehet?

Figyelt kérdés

Pár hete vettük észre, hogy a mikrosütőnk belseje tele lett apró kukacokkal. Rendszeresen takartjuk a lakást, és a mikrót is, eddig sosem találkoztunk hasonlóval, és ez szinte egyik napról a másikra érkezett. A dögök nem pusztultak sem a domestostól, sem 1-2 perc mikrohullámtól. olvastam egy trükköt, hogy 4 perc mikrózás kicsinálja őket, így kipróbáltuk, és valóban sikert hozott. igen ám, csak azóta ott vannak MINDENHOL a konyhában, a frissen elmosogatott FÉM edényeken is, és a mikróban is újra megjelentek! bár ezek már szemmel alig látható, leginkább termeszre emlékeztető rovarok!


Mi lehet ez? az első incidens óta megállás nélkül takartok itthon mint az állat, és csak egyre több van belőlük, nem bírom már!



2021. nov. 10. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Apró, fehér kukac? Az csonti lesz akkor, vagy valami moly lárvája.
2021. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden szaraz elelmiszert, fuszert, stb, ki kell dobni, de kutyakajat is, tenyleg mindent. Nekem meg a macskaalmot is ki kellett dobnom. De meg azt is, ami dobozban volt, nekem oda is bementek.
2021. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszermoly lárvájára tippelek én is.


Engem egyszer szívattak meg rendesen, én a következőket javaslom ami nekem tartósan be is vált:

-Konyhában mindent átnézel, kibontott tésztát, fűszereket, pirospaprikát, lisztet egyebeket kidobod, mert imádnak petét rakni az ilyenekbe. Csinálsz egy nagyon alapos takarítást gépeket és bútorokat is elmozdítva.

-Másik helyiségbe mindent elmosás után kiviszel, ami kisebb egy mikrónál és nagyon alaposan ellenőrzöd, hogy lárva mentes-e (legjobb az erkély vagy terasz ahol jó hideg van(nem szeretik).

-Ablak-ajtó becsuk, bútor ajtók maradnak nyitva (ha van légelszívó takard le) és molyírtó aeroszollal alaposan és gazdagon befújsz minden bútor és nagygép alá és mögé, a szekrényekbe és gyakorlatilag úgy mindenhova. Lehetőleg a falra szerelt szekrény és a nagygépek hátulját se hagyd ki, szuper élőhely nekik. Ne spórolj vele, én két 250ml-s aeroszolt használtam el hogy minden rejtett zugba jusson. Maszkot húznék a helyedben.(Az én aeroszolomnál javallotta a gyártó a levegő telítését is, így én is csináltam.)

-1 óra után pár órás szellőztetés. Azokat a felületeket, ami élelmiszerrel érintkezhet, töröld át és mehet minden vissza. Visszapakoláskor érdemes mindent újra ellenőrizni, nehogy visszahurcold a lárvákat.


Nagy meló, de ha alapos vagy csak egyszer kell megcsinálni és egy nagy konyhatakarítás sosem árt. Házi praktikákat meg a természetes szipi-szupi csodamódokat elhagynám, csak az időd húzod vele.

2021. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2021. nov. 10. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!