Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen darázs készít ilyen...

Milyen darázs készít ilyen fészket?

Figyelt kérdés

Most vettem észre hogy a garázsban épül egy ilyen fészek: [link]


A darazsat már nem tudtam lefényképezni de egy lódarázsméretű sötét színű példányt láttam benne. Veszélyes fajról lehet szó? Hogyan szabaduljak meg tőle?



2022. máj. 11. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Vannak erre szakemberek, akik darázs írtással foglalkoznak.
2022. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
2022. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lódarázs lesz :)


Húúú de kellene nekem egy ilyen kis fészek fali dísznek :D


Most még csak az egy szem királynő van rajta szóval ha zavar akkor most verd le amikor nincs ott.

Ha már többen vannak akkor természetesen mint minden darázs/méh ők is védik a fészküket.

2022. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Huh, nálunk is most építkeznek a darazsak az erkélyen; nem győzzük üldözni őket. :S

Egyelőre mi még a rovarirtónál tartunk, meg a törölközővel csapkodásnál. :D De lehet, hogy szakember segítsége kell majd, ha nem lehet tőlük megszabadulni.

2022. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen, lódarázs. Most vedd/vetesd le, amíg még egyedül van a királynő, és nagyon vigyázz vele, ha a közelben van, mert a csípése brutális.
2022. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Protect - b piros darázsirtó király. Nem reklám, tény.
2022. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Igen ahogy a 6 os írta, Protect b darázsirtó és csakis kevéssel A sötétedés előtt, mert akkor az összes ott kuksol a fészekben és nem szállnak szanaszéjjel, hanem néhány perc alatt elpusztulnak. Vigyázni kell mert a döglött darázs is tud csípni. Kicsit később le kell verni a fészket és el kell égetni mert lehet benne pete.
2022. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
A Biotoll darázsirtó por is eszement hatásos, bár eddig csak nem-lódarázs ellen használtuk. De ahogy a többiek írják, ezt a problémát azonnal le kell zárni.
2022. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Mindig van egy őrszem a fészek közelében, és közelítéskor riasztja a többieket; akár messziről is ott teremnek. Hárman-négyen szoktak támadni, és tényleg irtózatos a csípésük. A távolodást elfogadják, csak donganak az ember körül, hogy biztos legyen a távozás. Ha viszont nem tágít az illető, akkor többen is jönnek szúrni.

Sajnos, a lódarazsak éjjel, sötétben is repülnek.

Az ajánlott Protect azért jó, mert van egy fagyasztó összetevője, így megdermeszti őket, másképp bőven támadnának a pusztulásuk előtt.

Sötétben jól kihasználható, hogy fény felé repülnek. Így ha egy erősebb reflektort felkapcsol az ember, a másik irányból megközelíthetők.

Ha körülményesen érhető el a fészek (pl. létra kell, vagy valamilyen fellépő), akkor a körülményesség miatt előnybe kerülhetnek. Nálunk az volt a szerencse, hogy kb. vállmagasságban volt a fészek, így gyorsan meg lehetett lepni őket. Csak úgy kopogtak a betonon, ahogy potyogtak, de így is kaptam 3 csípést. És tényleg totális pusztítás kell, néhány még megjelent pár napon belül, aztán egy sem mutatkozott többé.

Vettem is gyorsan méhész kalapot, a "fátyollal", és hosszú szárú méhész kesztyűt, vastag ruhám meg van. Igaz, évek óta használatlanul áll, de nem akarok többé egy olyan csípést sem, nem hogy többet.

2022. máj. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor még csak fiasítás van....


Tök egyedül van rajta.

Nem kell megölni, egyszerűen csak le kell verni a fészket amikor elmegy enni vagy fészek alapanyagért.

2022. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!