Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehet bajom abbol ha darázs...

Lehet bajom abbol ha darázs fészket épit az erkélyemen? Kikelnek elmennek és ennyi?

Figyelt kérdés

a gyakori lopódarázs (Sceliphron destillatorium)

[link]


Először kinézte az erkélyem hiába "hajtottam el", visszarepült és még ugy tett, mintha meg akarna támadni(nekem repült majdnem).szoval nagy "harc" folyt az erkélyért.

Azt hittem elment de most látom, nagy békésen fészket rak, törölgeti a csápjait és abszolut nem zavarja hogy ott állok, mint "tulaj"...

Nem merem a fészket bolygatni undorodom a kukacoktol, fobiám van.

Várhato hogy felnőnek, kirepülnek és békénhagynak?ugy olvatam mintha hidegebb időkben kelnének ki tehát őszig kéne csak kibírnom de sehol nem találtam részletes leirást, csak hogy élő pokokat kínoznak.


2016. jún. 25. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Abból, hogy darazsak fészkeltek erkélyedre, nem lehet bajod.

Ha a darazsak lakják is a fészket, akkor leHET.

Ha megijednek és védik fészküket, akkor már biztos, hogy te húzod a rövidebbet!

2016. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt irják erről a fajrol hogy nem csípnek szívesen, inkább csak a pokokat.
2016. jún. 25. 20:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor kérj meg egy ismerőst, hogy szedje le a fészket.
2016. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Neked aztán igazán mindegy, hogy szivesen, vagy pedig undorral SZÚRT meg akár több is!
2016. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Attol függ hogy mekkora lessz az a fészek, és hogy hányan fogják lakni

Ha annyira félsz tőlük, akkor még most kell megelőznöd a problémát, este kimész, ( de inkább hajnalban, ) ugymond ilyenkor megvannak dermedve, pihennek és a levegő is lehül, kb mint a hûllőknél, és szépen befújsz nekik kemotoxal.

2016. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

4

Remélem kipihented magad most így reggelre és kitisztult a fejed.

Ha ő nem szedi le, mert bogárfóbiája van, akkor szedesse le mással vagy szakemberrel. Ebbe miért kell belekötni nem tudom. De várhat hónapokig és olvasgathatja itt a hasonlóan jó tanácsokat, amíg méteresre nő és megtámadják.

2016. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Nem én írtam ezt:

"nem csípnek szívesen" [#2]

Ergo: tiszta fejjel írtam kommentem.

2016. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja oké, csak azt hittem megint egy gyakoris kötekedő, mert itt elég sok van belőle.
2016. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Javítsatok ki ha tévedek, de én úgy tudom a fészket nem többen lakják, úgy mint pl. a német darazsak, hanem az utódai számára építi a fészket sárból. Megépíti, telepakolja élelemmel (pl. lebénított pókok), belerakja a petéit, majd otthagyja.


Tavaly nyáron, mikor non-stop nyitva volt a fürdőszoba ablakom, nálam is készített ilyesmit egy fürkészdarázs a falon az egyik üres villanyos dobozkába. Csak addig repkedett be amíg készült a nagy mű.

2016. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9/ korrekt válasz

ne félj tőlük

2016. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!