Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ágyipoloskát vettem észre...

Ágyipoloskát vettem észre külföldön, de nem akarom haza vinni. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet hogy külföldön vagyok (Spanyolország) és a szobában ágyipoloskát vettem észre. Először nem ismerem fel, ami sajnos 2 napomba telt és csak utána szóltam a portán, ahol egyből adtak másik szobát. Költözés előtt az összes ruhát kiráztam, a bőröndöket felvettem a tetőre ahol fertőtlenítő el fújom naponta. 4 nap múlva utazunk haza repülővel és nem igazán akarom hazavinni…

Kérdés:

Mennyi az esélye annak hogy átvittem a másik szobába?

Valakinek valami ötlet hogyha esetleg benne van a ruhában és ezáltal a szobában, hogy ne vigyem haza? Valami ötlet?


Előre is köszönöm a válaszokat…



2022. júl. 31. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Akkor hagyd ott.
2022. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne fertőtlenítővel szórd a bőröndöt, mert a poloska nem vírus vagy baktérium, hanem rovarirtóval!

A ruhákat magyas hőfokon mosd ki amikor hazaérsz, de becsomagolva teheted előtte a fagyasztóba is. A lényeg, hogy ne szórd szét a lakásodban. Minden táslát, neszeszert, retikült és egyebeket vizsgálj át, mert megbújnak bélésben, hajtások mentén!

2022. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd úgy, hogy viszel magaddal, akkor nem ér csalódás. Mielőtt a lakásba lépsz legyen minden, még a bőrönd is zacskóban, a ruhák mosógép vagy fagyasztó kompatibilis méretre csomagolva. Ahogy belépsz a rajtad lévő ruha menjen azonnal zacskóba/mosógépbe, te meg fürdeni. Sajnos 55 foknál pusztul el csak a pete és a bogár is, így vagy mindent 60 fokon mosol - amit nem sok textil bír - vagy fagyasztod -20 fokon három napig. Vagy a harmadik lehetőség, hogy a ruhákat a légmentesen lezárt fekete zacskóban, lehetőség szerint a napon "rohasztod" annyi ideig, mint a pete kelése (ezt nem tudom mennyi idő) + egy hét (éhenhalás).
2022. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Rovarírtó dögivel. Azzal fújj be mindent. Otthon meg 90 fokon moss ki mindent. De állítólag kiírhatatlanok, szóval otthon érdemes szakikat hívni, 20ezerért kb az egész lakást vállalják.


Nem hiszem h egyből beköltöztek mindenhova, szóval van esély h nélkülük távozol, mert valszeg örömükben rajtad ugráltak éjjelente 2 napig h megint van mit enni. 🤣


Hetekig kibírják táplálék nélkül, szóval a táskákat stb hetekre száműzheted erkélyre, kertbe stb. Bezárva. Akár ruhástul, mindenestül, ki se pakolj, csak van más cuccod amit hordhatsz. Akkor a szakikat is megúszhatod és garantáltan poloskamentes leszel.

2022. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!