Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Honnan jön az embereknek az a...

Feketeruhasember kérdése:

Honnan jön az embereknek az a hülyeség hogy a darázs nem csíp hanem harap?

Figyelt kérdés

Esküszöm már kb az egy "tucatodik" embertől hallom hogy "a darázs biza nem csíp az harap!" ami egy nyilván való hülyeség ugyanis ugyan úgy fullankja van mint a méheknek csak más a kialakítása így többször is tud szúrni.


Szúrás közben bele kapaszkodik a lábaival és a száj szervével az emberbe és miközben "ráfeszíti" magát szépen előjön a potroh végéből a fullánk és azt belénk vágja és az az ami igazán fáj.


Csak tényleg érthetetlen számomra hogy ez honnan jön hogy harap? Ki kezdte el terjeszteni és miért hiszik ezt többen? Vagy csak én találkozok ilyenekkel? :) Nem a világ vége nekem aztán mindegy, csak kíváncsi vagyok ez a legenda honnan ered?


2022. aug. 8. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írtad le egyrészt, hogy harap "bele kapaszkodik a lábaival és a száj szervével az emberbe", másrészt elhangzott a másik kulcsszó is az írásodban: a darázs nem csíp, hanem szúr.
2022. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy azt gondolják hogy harap. És kész. ennyi,. Nem csíp, nem szúr, hanem harap.
2022. aug. 9. 00:15
 3/7 A kérdező kommentje:
De ők nem úgy értik a harapást mint ahogyan én. Hanem hogy a harapás fáj és attól lesz duzzadt. De ez nem igaz. Nem tudom ennél jobban elmagyarázni hogy hogyan. De akkor ezek szerint úgy érted hogy amikor látják hogy a szájszervével is kapaszkodik azt hiszik hogy az fáj és az egész sérülést az okozza és nem veszik észre mellette hogy a potrohból előjön a fullánk.
2022. aug. 9. 00:19
 4/7 anonim ***** válasza:
A bögölyre szokták ezt mondani, nem a darázsra. A bögöly tényleg harap.
2022. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom. De én a darázsra hallom non stop hogy az harap.
2022. aug. 9. 00:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre jársz és kik között, én még sosem hallottam ezt 🤣
2022. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fun fact: a hím darazsak nem csípnek mivel NINCS fullánkjuk, viszont harapni tudnak mert rágójuk az van. :D
2022. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!