Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha nem vagyok allergiás a...

Ha nem vagyok allergiás a darázscsípésre, akkor a méhcsípésre sem? Vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés
2022. aug. 20. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2022. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eltérő méreganyaguk van, így nincs összefüggés.
2022. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy most nem vagy allergiás, azt nem tudhatod, csak, hogy eddig nem voltál az, de bármikor azzá válhatsz.

Vagyis nem árt az óvatosság.

2022. aug. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A méhnek jóval erősebb a mérge és sokkal súlyosabb reakciót tud kiváltani mint bármelyik darázs csípése hazánkban.


Szóval a darazsaktól nem kell félni alap esetben, a méhektől annál inkább :)

2022. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik csípésére kialakulhat allergia több csípés után, ezért senki sem mondhatja a csípés előtt, hogy nem allergiás. Csak a csípés után jelentheti ki, hogy na ezt megúsztam.

4-es, én fordítva tapasztaltam, legalább is ami a fjdalmat illeti. Többször csípett meg már mindegyik, de a darázscsípés jobban fáj, és lassabban múlik el a fájdalom is és a csípés nyoma is.

2022. aug. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van összefüggés, de pont fordítva, ugyanis aki az egyikre allergiás, a másikra nagy eséllyel nem (elvileg kutatások is alátámasztották), ugyanis a méheknek savas, a darazsaknak lúgos mérge van. Ezért is fordulhat elő, hogy az előző válaszolónak a darázscsípés fáj jobban, míg az előtte lévőnek inkább a méh.
2022. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja kiegészíteném még azzal, hogy olyan van, aki egyikre sem allergiás, de aki mindkettőre, olyan nem nagyon, az előbb leírt okok miatt.
2022. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Írtam, hogy nekem a darázscsípés fáj jobban. 6-os írja, hogy a méhcsípés savas, a darázsé lúgos. Ezt érdekesnek találom.

Savas folyadékokkal, ecet, foszforsav, hígabb kénsav stb. sokáig dolgozhatok kesztyű nélkül. Például foszforsavas rongyot szabad kézzel fogva vízkövet takarítok le csapról, csempéről, ablakról, vagy rozsdátlanítok festés előtt. De ha lúgos folyadékkal érintkezik a bőröm, gyorsan le kell mosnom és zsíros krémmel bekennem, mert különben nagyon nehezen gyógyuló seb keletkezik a helyén. Vajon van összefüggés hogy a lúgérzékenység miatt fáj jobban a darázscsípés? Nem is a darázs mérge hat, hanem lúg?

2022. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!