Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csótány csapdát hová érdemes...

Csótány csapdát hová érdemes elhelyezni?

Figyelt kérdés

Este a fürdőszobában láttam egyet amit meg ia fogtam. Viszont vettem is egyből ragasztós csapdát. A fürdőszoba mosdó szekrény lábakon van, alá el is helyzetem ahol este kettőt fogtam. Kérdésem az lenne hogy a konyha szekrénybe a kuka mögé és a spájzba is érdemes rakni? Hála az égnek ott még nem találtam. Viszont azt sem akarnám hogy oda "csábítsam" a csótányt ha eddig ott nem volt. Elég erős szaga van a ragasztóba rakhato tablettának.

Szerintetek rakjak konyha es spájzba is, vagy hátha a fürdőszobába van csak és kikopik. Márciusban vagy áprilisban volt egyébként a csótány irtó aki rakott le ilyen gyanta jellegűt több helyre. Volt minden lakásba megelőzés miatt jár egyébként gyakran. Érdemes már a legelején hívni a csótány irtot? Vagy ez az egy kettő így elfogható?



2022. szept. 17. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fürdőbe, konyhába minden olyan helyre ahol magas a nedvességtartalom (párás helyiségek) érdemes a mosógép mögé, résekbe ahol mászkálnak, úgy tedd le mintha egércsapda lenne, de ez a dobozán/használat útmutatón fel van tüntetve.
2022. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az ajtóhoz is tettem, az előszoba szekrény alá. Pesszimistán úgy gondolom, hogy az ajtón is bejöhet.
2022. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondásod alapján elég gyakran jár, akkor az már nem megelőzés. Valószínűleg csótányosak, csak véletlenül sem vallanák be, mert szégyellik. Ha rögtön kettőt is fogtál, én a helyedben nem szórakoznék ezzel. Inkább kihívnék irtót, aki gélezzen meg spricceljen a vegyszerével oda, ahová kell. Nálunk az irtó a bejárati ajtóhoz azért nem tett, mert azt mondta, hogy nem hiányzik, hogy kívülről ami van, az bejöjjön. Fürdőszoba-wc-konyha, amihez elsősorban rakni kell csapdát. De az irtó mindent megold. Megnézheted persze, hogy a csapdák fognak-e valamit, illetve fogsz-e még látni a közeljövőben. De ha lesz egy harmadik is, én irtót hívnék inkább.
2022. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott ahol eleve több van.
2022. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívj irtót, a csatornanyílásra próbálj hálót vagy kislyukú rácsot ragasztani. A nagyobb feketék csatornacsótányok, a kisebb, hosszúkás barnák pedig német csótányok, azok inkább konyhaiak. A csapda amúgy nem rossz, ha kint van, nekem az irtó mondta. Konyhaszekrény alá, fürdőszobaszekrény alá, mosógép mögé pl.
2022. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezzel te is kiirthatod őket. Sarkokba, résekbe kicsi pöttyök. Garantált hatás, ezt használják a profik is. Egy mezőgazdasági boltban ajánlották.

WC, mosógép, hűtő. Gáztűzhely mögé, szekrények mögé..

Egy kis alufólia gömböt csinálsz, rányomsz egy keveset és beejted oda, ahova nem férsz be.

2022. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ide teszem én is a kérdésem,hátha valaki tud segíteni,bár eléggé szégyellem.

Idén építettünk egy új konyhát, korábban terasz volt, rengeteg apró csótány van az egész konyhába,kezd a fürdőszobába is,csak ezen a két helyen (6 év alatt nem volt egy sem eddig)

Van egy 10 hónapos,és 5 éves gyerek.

Próbálkoztunk már ragasztóval, konnektoros riasztó,házi praktikák,de semmi sem vált be.

Lenne egy megoldás,de ahhoz egy hétre el kellene hagyni a házat,aztán mindent takarítani (ez nem megoldható)

Valami termék,ami viszonylag gyerekbiztos, méreg nélkül.

Remélem akad valami amivel ki lehet őket írtani :/

2022. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyre nyomod, ahova a gyerek nem férhet, akkor ez a Foval halál biztos. Alufólia gömböcskék is biztosak. A mezőgazdasági boltban értenek hozzá, ott egy haverom ajánlotta.


A konyhában valahol nem csinálták meg rendesen a falat + fugázást...? És úgy érzem az alapokat sem betonozták rendesen. A terasz alatt ott voltak régen is, csak nem láttátok, ez a tippem. Méreg nélkül nem fog menni. Ez halálbiztos>Foval!

2022. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hetes: először is, mivel a kérdésed is névtelen lenne, mint a kommented, nem más kérdése alá kell írni, hanem sajátot kiírni. A másik: ha szakember azt javasolta, hogy csak ez a megoldás, akkor sajnos ez a megoldás. Durván csótányos helyekről hallotam ilyet. Ettől függetlenül nyugodtan ki lehetne hívni egy másik szakembert is, másik cégtől. Házi praktikák leginkább megelőzésre jók, vagy alacsony fertőzöttségnél, nem olyannál, ami a leírásod szerint fennáll, ezekkel nem is próbálkoznék tovább. Sajnos ami gyerekbiztos, de csótányt is öl, attól tartok nincs, ha nálatok ilyen módszert javasoltak. Inkább minél hamarabb kellett volna irtót hívni, megelőzni, hogy egy ilyen fészek kialakuljon. Ha nem tudtok ey hétre valami motelbe költözni, én jó ismerősnél, rokonnál próbálkoznék megszállni. Valahogy meg kell oldani, akkor is, ha nem megoldható. Amúgy, elképzelhetőnek tartom, hogy a csöveket kellene feltárni. Építkezésnél lehet valamilyen fedél nyitva maradt, vagy cső megrepedt, valami ott szerintem minimum elmozdult, aminek nem kellett volna! A kivitelezőt kellene visszahívni azzal, hogy a munkája óta megesznek titeket a csótányok, és nézze meg, hogy hol jöhetnek fel. Csak mert hiába irtasz csótányt, lehet, hogy egy darabig nem lesz utána, de ha a hely, ahonnan feljön, továbbra is szabad, előbb-utóbb megint megjelenik.
2022. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen..., nem akartam elrontani a hétvégét, de 9 jól mondja. Valamit nem csináltak meg rendesen.

Terasz alatt jó meleg volt és pára. Azt kellett volna legyalulni, de utólag könnyű rájönni...


Sokszor a szakik sem gondolkodnak előre, bár kutya kötelességük lenne, de itt nem tudom hogyan lehet megoldást találni. Hangyák nincsenek?

2022. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!